Nie żyje żołnierz zraniony nożem na granicy z Białorusią

Żołnierz raniony nożem na granicy z Białorusią
Żołnierz raniony nożem na granicy z Białorusią | fot. Straż Graniczna

Nie żyje żołnierz 1. Brygady Pancernej pchnięty nożem przez cudzoziemca na granicy polsko-białoruskiej. O śmierci poinformowało Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych.

Nie żyje żołnierz ugodzony nożem na granicy

Przypomnijmy, że do ataku na polskiego żołnierza doszło 28 maja nad ranem w okolicach miejscowości Dubicze Cerkiewne, w rejonie realizacji zadań wsparcia Straży Granicznej. W trakcie realizacji zadań wzdłuż granicy polsko-białoruskiej żołnierz został pchnięty nożem przez migranta znajdującego się po białoruskiej stronie.

„Natychmiast przystąpiono do udzielenia pomocy i wezwano służby medyczne. Na miejscu niezwłocznie zjawiła się wojskowa karetka. Żołnierz został przewieziony do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo” – czytamy w komunikacie prasowym wydanym przez Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych w dniu ataku.

Dziś (6 czerwca) Dowództwo poinformował o śmierci ranionego żołnierza.

„W godzinach popołudniowych w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie, otoczony wsparciem rodziny i żołnierzy zmarł ugodzony nożem żołnierz 1 Brygady Pancernej. Pomimo udzielonej pomocy w rejonie bandyckiego ataku na granicy z Białorusią i wysiłków lekarzy, jego życia nie udało się uratować” – informuje Dowództwo Generalne.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.