Nie żyje Tomasz Wójtowicz, legenda polskiej siatkówki. Odszedł po ciężkiej chorobie

Tomasz Wójtowicz nie żyje
Tomasz Wójtowicz nie żyje | fot. Miasto Lublin

Tomasz Wójtowicz, jeden z najwybitniejszych polskich siatkarzy, przegrał walkę z nowotworem i zmarł w wieku 69 lat. Z chorobą zmagał się od dłuższego czasu. Samorządowcy z Lublina żegnają honorowego mieszkańca naszego miasta.

Tomasz Wójtowicz nie żyje

Tomasz Wójtowicz urodził się 22 września 1953 roku w Lublinie i tam też zbierał pierwsze siatkarskie szlify. Karierę zaczynał w lubelskim MKS, a następnie reprezentował barwy Avii Świdnik, z którą zdobył brązowy medal mistrzostw Polski. W reprezentacji Polski grał przez 11 lat. Wystąpił w 325 meczach. W 2002 jako pierwszy Polak trafił do siatkarskiej Galerii Sław.

Reprezentował kluby: MKS, AZS Lublin (1968–1972), Avia Świdnik (1972–1977), Legia Warszawa (1977–1983), Edilcuoghi Sassuolo (1983–1984), Santal Parma (1984–1986), Grandarolo Ferrara (1986–1989), Familia Cittá di Castello (1987–1989).

W 2021 r. Tomasz Wójtowicz został Honorowym Obywatelem Miasta Lublin. We wrześniu tego roku został patronem Hali Globus w Lublinie.

Wójtowicz od 2019 roku zmagał się z nowotworem trzustki. Po długiej i ciężkiej chorobie w poniedziałek 24 października przegrał walkę z chorobą. Zmarł w wieku 69 lat.

Powiązane: Tomasz Wójtowicz nie żyje. Wiadomo, gdzie i kiedy zostanie pochowany

Jednego z najwybitniejszych siatkarzy w historii tej dyscypliny sportu żegnają politycy i samorządowcy.

„Do końca wierzyliśmy, że pokona chorobę. W ciągu ostatnich dwóch lat widziałem, jak bardzo cieszy się z sukcesów LUK Lublin i z tego, że nasze miasto wraca do siatkarskiej elity. Dawało Mu to siłę do walki. Wielką siłę woli widzieliśmy u Niego rok temu, gdy uroczyście nadaliśmy Tomaszowi Wójtowiczowi tytuł Honorowego Obywatela Lublina. We wrześniu tego roku spotkaliśmy się przy okazji nadania Jego imienia hali Globus, w której odbywał się wtedy turniej pod patronatem Tomasza Wójtowicza. I znów chciało się wierzyć, że pokona chorobę” – napisał prezydenta Lublina Krzysztof Żuk.

„Kiedy pod koniec sierpnia rozmawialiśmy podczas gali Ambasador Województwa Lubelskiego wierzyłem, że wygrasz ten najważniejszy mecz swojego życia. Byłeś i już na zawsze pozostaniesz sportową ikoną mojego pokolenia, niedoścignionym wzorem sportowca i przede wszystkim wspaniałym, skromnym człowiekiem… Żegnaj Mistrzu…” – napisał marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.