Nie zapomnijcie dziś o parasolach! Wtorek upłynie pod znakiem intensywnych opadów deszczu

burza nawałnica deszcz pogoda
Ulewa nad Lublinem | fot. Dominik Wąsik

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu dla części województwa lubelskiego.

Wtorek (1 września) w województwie lubelskim upłynie pod znakiem intensywnych opadów deszczu. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed intensywnymi opadami deszczu obowiązujące w południowych częściach województwa.

Ostrzeżenie przed deszczem obowiązuje w powiatach: biłgorajski, Chełm, chełmski, hrubieszowski, janowski, krasnostawski, kraśnicki, lubelski, Lublin, łęczyński, opolski, świdnicki, tomaszowski, włodawski, zamojski i Zamość.

„Prognozuje się wystąpienie opadów deszczu okresami o natężeniu silnym. Prognozowana wysokość opadów miejscami od 30 mm do 45 mm. Możliwe lokalne burze” – prognozuje Małgorzata Tomczuk z Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych w Warszawie.

Czytaj także: Chłodny i deszczowy początek września i roku szkolnego. Czy to pierwszy krok jesieni?

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.