Nie wchodźmy na zamarznięte zbiorniki wodne – to nie lodowisko

12493813 988878511177928 4717232865258019989 o e1452349879861

Pierwsze silne mrozy powodują zamarzanie licznych zbiorników wodnych, stwarzając w ten sposób ogromne zagrożenie dla osób, które lekceważą bezpieczeństwo. Przestrzeganie zasad bezpieczeństwa, a szczególnie jednej, która mówi „nigdy nie wchodź na zamarznięte zbiorniki wodne”, pozwoli ustrzec się przed tragedią.

Silne mrozy spowodowały zamarznięcie licznych zbiorników wodnych. Grubość pokrywy lodowej może być złudna, a wchodzenie na taflę bardzo często kończy się tragedią.

Wchodzenie na zamarznięte zbiorniki wodne zawsze jest ryzykowne. Lód ulega ciągłym zmianom, również dobowym i nigdy nie ma tej samej grubości na całym obszarze. Poruszanie się po lodzie bez odpowiedniej wiedzy i sprzętu asekuracyjnego może zakończyć się tragicznie.

W sezonie zimowym w Lublinie dostępne są dwa lodowiska (w tym jedno bezpłatne), jednak w dalszym ciągu nie brakuje tych, którzy ślizgają się na zamarzniętych zbiornikach. Na terenie całego miasta i okolic nie brakuje rzek, kanałów czy zbiorników wodnych, gdzie przy zamarzniętej pokrywie chętnych na ślizganie nie brakuje.

Jeśli widzimy, że pod kimś załamał się lód niezwłocznie powinniśmy wezwać pomoc dzwoniąc pod numer 997 lub 112.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. grubość lodu nad piasecznem ok 20-30cm dzisiaj byłem i kułem przerębel ludzie jeżdżą na łyżwach pozdrawiam