Nie tylko rowery miejskie. W Lublinie wkrótce pojedziemy elektrycznymi hulajnogami

IMG 20190612 161546
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Jeszcze w tym roku mieszkańcy Lublina będą mogli korzystać z nowego środka transportu. Wkrótce w naszym mieście wystartuje wypożyczalnia elektrycznych hulajnóg na minuty blinkee.city.

Otwarcie wypożyczalni elektrycznych hulajnóg na minuty zapowiedziała firma blinkee.city, która od 2018 roku w naszym mieście wypożycza elektryczne skutery na minuty. Za uruchomienie wypożyczalni elektrycznych hulajnóg będzie odpowiadać firma Unimot.

Planujemy wprowadzić usługę wypożyczania hulajnóg jeszcze w tym roku. Szacowana liczba elektrycznych hulajnóg, które mają się pojawić w Lublinie to 200 sztuk” – informuje Katarzyna Matolicz z agencji Synertime, która obsługuje blinkee.city.

Cennik w Lublinie będzie taki sam, jak w innych miastach. Opłata startowa za uruchomienie hulajnogi wynosi 2,50 zł. Minuta jazdy to koszt w wysokości 0,49 zł oraz minuta pauzy/postoju wynosi 0,09 zł. Aby wypożyczyć hulajnogę będzie trzeba zarejestrować się w bezpłatnej aplikacji blinkee.city i odnaleźć na mapie najbliższy pojazd.

Użytkownicy nie będą musieli martwić się o ładowanie baterii jednośladów ani o ich stan techniczny. Tymi problemami zajmą się serwisanci systemu. Na jednym ładowaniu będzie można przejechać do 25 km, z maksymalną prędkością 20 km/h. Hulajnogi będzie można parkować na chodnikach, w miejscach nie utrudniających komunikacji pieszych i pojazdów.

Czytaj więcej…

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Szkoda ze nie Hive. Tam cały czas są kody rabatowe i można jeździć za darmo. 2.50zl za start + 0.49zl za każdą minute to drogo. Już boltem taniej. Chyba że to 2.50 wlicza się w pierwsze 5min jazdy, to wtedy jeszcze ok.