Nie przepadał za politykami, więc postanowił zniszczyć ich banery wyborcze

IMG 20190909 085348
Źle zabezpieczone banery wyborcze | fot. Dominik Wąsik

Policjanci zatrzymali na gorącym uczynku wandala, który postanowił zniszczyć plakaty i banery wyborcze polityków na jednej z ulic w Lublinie. W chwili zatrzymania był pod wpływem alkoholu.

Do zdarzenia doszło dziś w nocy. Policjanci z IV komisariatu pełniąc służbę patrolową zauważyli młodego mężczyznę, który szedł ul. Nadbystrzycką i kolejno niszczył plakaty i banery wyborcze. Funkcjonariusze niezwłocznie przystąpili do zatrzymania wandala.

Po wylegitymowaniu okazało się, że był to 27-letni mieszkaniec województwa dolnośląskiego, który w chwili zatrzymania był silnie pobudzony i agresywny. Znajdował się pod działaniem alkoholu.

Jak tłumaczył mundurowym, do Lublina przyjechał w celach turystycznych, a plakaty niszczył z powodu niechęci do polityków. Policjanci wstępnie ustalili, iż dokonał on zniszczenia około 10 banerów.

Teraz 27-latek musi liczyć się z odpowiedzialnością karną za niszczenie mienia i występek chuligański. Za te czyny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.