„Nie damy się zastraszyć”. Kobiety znów wyjdą na ulice Lublina

IMG 0509
Protest uczniów i studentów w obronie praw kobiet w Lublinie, 28 października 2020 roku | fot. Dominik Banaszek

Po ponad dwutygodniowej przerwie kobiety znów wyjdą na ulice Lublina. Utrudnień w ruchu należy spodziewać w centrum miasta w godzinach popołudniowych.

„Nie damy się zastraszyć” – pod takim hasłem odbędzie się poniedziałkowa manifestacja kobiet w centrum Lublina. Jej uczestnicy mają się zebrać od godz. 17 pod adresem ul. Okopowa 1, plac przy skrzyżowaniu ulicy Narutowicza z Okopową, koło fontanny.

„Od kilku tygodni protestujemy ws. Prawa do bezpiecznej aborcji i przeciwko piętrzącym się absurdalnym decyzjom władzy, które uderzają w podstawowe prawa człowieka. Rządzący chcąc zdusić gniew, który wywołały ich działania, posunęli się tym razem do użycia siły, nakazując policji brutalne stłumienie warszawskich protestów. Ale my nie damy się zastraszyć! Kolejne policyjne represje potęgują tylko naszą wściekłość i determinację w buncie przeciwko władzy” – piszą organizatorzy poniedziałkowego protestu kobiet w Lublinie.

„To skandal, że w XXI wieku nie przestrzegane są prawa człowieka – prawa do wyrażania swoich poglądów, prawa do decydowania o swoim ciele, prawa do ochrony godności. Działania policji w ostatnich dniach to również działania lubelskich policjantów – byli oni oddelegowani do pacyfikowania demonstracji w Warszawie i nie kryli skąd przyjechali. Delegowanie policjantów do innych miast ma ułatwić im wykonywanie rozkazów – łatwiej pałować nieznane osoby niż własne córki czy siostry. Apelujemy – zdejmijcie mundury, przeproście matki!” – czytamy w opisie wydarzenia.

„Nie damy się zastraszyć, standardy rodem z białoruskiego OMONu nie przejdą, musicie ponieść konsekwencje swoich działań i odpowiedzieć za przekroczenie uprawnień” – zapowiadają organizatorzy protestu.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.