Nie będzie wycinki drzew na Al. Racławickich. Przebudowa ulicy została odłożona

DSC03099
Al. Racławickie w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

W środę Urząd Miasta Lublin unieważnił przetarg na przebudowę Al. Racławickich, Lipowej oraz Poniatowskiego. Oznacza to, że 196 drzew nie zostanie (przynajmniej na razie) wyciętych.

Na środowej konferencji prezydent Krzysztof Żuk tłumaczył swoją decyzję faktem pozyskania środków na inną, znacznie większą inwestycję jaką jest budowa Dworca Metropolitalnego w pobliżu dworca kolejowego PKP w Lublinie.

Uznaliśmy, że naszym najważniejszym celem inwestycyjnym jest budowa Dworca Metropolitalnego. Ale nie rezygnujemy z projektu przebudowy alei Racławickich oraz ulic Lipowej i Poniatowskiego” – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Planowano wyciąć 196 drzew

Projekt przebudowy Al. Racławickich, Lipowej i Poniatowskiego zakładał wycinkę 196 drzew – 89 z al. Racławickich, 77 z Poniatowskiego oraz 30 z ul. Lipowej. To nie spodobało się mieszkańcom Lublina, którzy postanowili zaprotestować i nie dopuścić do realizacji tego zadania.

Uważnie obserwowałem całą dyskusję na ten temat, czytałem komentarze na Facebooku. Biorę pod uwagę wszystkie emocje społeczne, jakie są wokół tego projektu. Dlatego zajmie się nim Miejski Architekt Zieleni i dopilnuje, by wszystkie drzewa, których ostateczne usunięcie nie jest bezwarunkowo konieczne pozostały tam, gdzie są. W przypadkach, w których możliwe będzie ich przesadzenie – zostaną przesadzone” – zapowiada Żuk.

Kiedy w takim razie zostaną przebudowane Al. Racławickie? – „Gdy będziemy mieć pewność, że Miasto ma środki na budowę Dworca Metropolitalnego z odpowiednim dofinansowaniem ze środków unijnych powrócimy do projektu przebudowy al. Racławickich” – zapewnia prezydent.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.