Nie będzie nocnej prohibicji w Śródmieściu i na Starym Mieście. Dlaczego prezydent wycofał się z pomysłu?

Nie będzie nocnej prohibicji w Lublinie
Nie będzie nocnej prohibicji w Lublinie | fot. Adobe Stock

Na ten moment miasto wycofuje się z pomysłu wprowadzenia nocnej prohibicji w Śródmieściu i na Starym Mieście. Prezydent Lublina zdjął projekt uchwały z porządku dzisiejszych obrad. Jak się okazało, nikt wcześniej nie skonsultował tego pomysłu z radami dzielnic.

Nie dla nocnej prohibicji

Projekt uchwały dotyczący wprowadzenia ograniczeń sprzedaży napojów alkoholowych w sklepach i na stacjach paliw w godzinach 23.00-6.00 na terenie dzielnic Śródmieście i Stare Miasto został przygotowany na wniosek Straży Miejskiej, lecz jak się okazało, nikt tego nie skonsultował z radami dzielnic.

„Projekt uchwały został przygotowany na wniosek Straży Miejskiej w związku z dużą liczbą interwencji funkcjonariuszy na tym obszarze oraz sygnałami mieszkańców dotyczącymi zakłócania porządku” – wyjaśnia Katarzyna Duma, rzeczniczka prezydenta Lublina.

Kiedy ratusz otrzymał negatywną opinię od jednej z rad dzielnic, prezydent Lublina Krzysztof Żuk zdecydował o zdjęciu projektu z porządku obrad dzisiejszej sesji Rady Miasta.

„Propozycja ograniczenia godzin handlu alkoholem w centrum miasta została przekazana do konsultacji z Radami Dzielnic. Z uwagi na negatywną opinię Rady Dzielnicy Stare Miasto, projekt wycofano z obrad dzisiejszej sesji Rady Miasta” – tłumaczy rzeczniczka prezydenta.

Fakt obecnego wycofania projektu uchwały z porządku obrad nie przekreśla tego pomysłu. Niewykluczone, że takie rozwiązanie zostanie wprowadzone w najbliższym czasie, lecz możliwe, że w zmienionej formie.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.