Netflix – konto jest zawieszone. „Proszę zaktualizować dane o płatności”

netflix telewizor pilot
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Wiele osób w ostatnim czasie otrzymało fałszywe maile o zawieszeniu konta na Netflixie. Chodzi o wiadomość o tytule „Informacja o płatności” i treści dotyczącej aktualizacji danych dotyczących płatności.

Zawieszone konto na Netflix

O ostatnim czasie oszuści znaleźli nowy sposób na wyłudzenie danych bankowych i kradzież naszych pieniędzy z kont. Oszuści atakują w osoby, które mają konto na Netflixie. Takie osoby otrzymują wiadomości e-mail z prośbą o zaktualizowanie danych o płatności.

Tytuł wiadomości: Informacja o płatności

Treść: Twoje konto jest zawieszone. Proszę zaktualizować dane dotyczące płatności.

Mamy problem z Twoimi aktualnymi informacjami rozliczeniowymi. Czy chcesz ponownie spróbować uruchomić swoją kartę? Informacje o Twojej karcie znajdują się poniżej.

Oszustwo Netflix - konto zawieszone | fot. nadesłane
Oszustwo Netflix – konto zawieszone | fot. nadesłane

To pułapka na nieostrożnych internautów. W mailu zawarty jest link, który prowadzi do fałszywej strony internetowej z płatnościami. Tam posiadacze konta na Netflixie są proszeni o podanie numeru karty kredytowej oraz kodu CVV.

Pod żadnym pozorem nie klikaj we wspomniany link od Netflix. Jeżeli już to zrobiłeś, to nie podawaj żadnych danych. W innym przypadku oszuści dostaną dostęp do twojego konta i możesz stracić wszystkie pieniądze.

Co mam zrobić, gdy otrzymam podejrzany e‑mail?

1. Nie klikaj żadnych łączy, ani nie otwieraj żadnych załączników.

2. Przekaż e‑mail na adres [email protected]. UWAGA: Jeśli przesyłasz kopię otrzymanej wiadomości e‑mail i zostaje ona odrzucona, oznacza to, że już otrzymaliśmy tę wiadomość wcześniej. Nie musisz robić nic więcej. Po prostu usuń tę wiadomość e‑mail lub SMS.

3. Usuń ten e‑mail.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.