Neonet o krok przed upadłością? Firma złożyła wniosek o rozpoczęcie postępowania sanacyjnego

sklep z elektroniką
Sklep z elektroniką | fot. Adobe Stock

Neonet, polska sieć marketów ze sprzętem elektronicznym, złożył wniosek o postępowanie restrukturyzacyjne, a w razie niepowodzenia o ogłoszenie upadłości. Firma uspokaja klientów. „Sklepy stacjonarne, jak i sklepy internetowe nadal będą prowadzić sprzedaż” – zapewnia.

Neonet upadłość

W czwartek (30.11) w Krajowym Rejestrze Zadłużonych ukazał się dokument wskazujący, że wobec sieci Neonet, posiadającej w Polsce 300 sklepów z elektroniką i AGD, toczy się postępowanie o ogłoszenie upadłości. W piątek (1.12) wydała oświadczenie, w którym wyjaśnia całą sytuację.

„Decyzja o złożeniu wniosku restrukturyzacyjnego jest odpowiedzią na problemy płynnościowe Spółki. Na tę sytuację wpłynęło kilka czynników, w tym niezależnych od Spółki, jak obecna sytuacja na rynku sprzedaży AGD, RTV, GSM i IT. Dostrzegając istniejące zagrożenia oraz działając w trosce o bezpieczeństwo i ciągłość zakupów realizowanych przez Klientów, zarząd NEONET jest przekonany, że postępowanie restrukturyzacyjne stanowi odpowiednią formę uzdrowienia zaistniałej sytuacji” – czytamy w oświadczeniu firmy.

Neonet zapewnia, że „w toku trwającego procesu restrukturyzacji, żaden Klient sieci NEONET nie odczuje trudności i problemów w zakupach oraz obsłudze obecnych, oraz przyszłych zamówień realizowanych w sklepach stacjonarnych, oraz online”.

Spółka złożyła również drugi wniosek, o upadłość. Jak dowiadujemy się z oświadczenia, gdyby nie udało się osiągnąć porozumienia z wierzycielami, wówczas rozpatrywany będzie wniosek o ogłoszenie upadłości spółki.

„Spółka nie zakłada, aby do tej sytuacji miało dojść, natomiast z uwagi na zabezpieczenie interesu kontrahentów i wierzycieli Spółki, Zarząd NEONET S.A. podjął decyzję o złożeniu obu wniosków” – informuje sieć.

Neonet w Lublinie posiada tylko jeden sklep. Mieści się on w parku handlowym Diamentowa Park przy ul. Diamentowej 29.

Neonet właściciel

Właścicielem Neonet jest Marek Majewski, który w 2003 roku założył sieć we Wrocławiu. Tam też do dziś jest siedziba spółki.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.