Negocjacje ze strajkującymi nauczycielami zakończyły się brakiem porozumienia

Negocjacje ze strajkującymi nauczycielami zakończyły się brakiem porozumienia
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Kolejna tura negocjacji ze strajkującymi nauczycielami zakończyła się brakiem porozumienia. Protest nauczycieli będzie podtrzymany. Oświata domaga się 30-procentowego wzrostu wynagrodzeń.

W czwartek odbyło się kolejne spotkanie przedstawicieli strajkujących nauczycieli ze stroną rządową. Wzrost pensum o 90 minut i podwyżka średniego wynagrodzenia o 250 zł w przypadku nauczycieli dyplomowanych już od września przyszłego roku – z taką propozycją przyszli na spotkanie przedstawiciele rządu.

Przygotowaliśmy nową propozycję dla związków zawodowych. Ta propozycja to rozpoczęcie znacznego wzrostu wynagrodzeń dla nauczycieli, który rozpocząłby się od września 2020 r. Średnio dla nauczyciela dyplomowanego 250 zł za zwiększenie o 90 minut czasu pracy tygodniowo. Ten program podwyżek byłby rozłożony w ciągu dwóch bądź trzech lat” – powiedziała wicepremier Beata Szydło.

Związek Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych nadal domagają się 30-procentowego wzrostu wynagrodzeń jeszcze w tym roku, ale zaproponowały rozbicie podwyżki na kolejne raty = 1.01: 5% – 1.09: 9,6% – 1.10: 5% – 1.11: 5% oraz 1.12: 5%.

Propozycja ta została odrzucona przez stronę rządową” – powiedział Sławomir Wittkowicz z Forum Związków Zawodowych. Dodał, że związki nie mają teraz żadnych podstaw do tego, by rozważać zmianę formułę protestu.

Źródło: PAP

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.