Nawet 2 tysiące złotych kary za nieterminową rejestrację samochodu. Ważne zmiany od 1 stycznia 2024 r.

Za nieterminowe zgłoszenie sprzedaży samochodu będzie groziła kara 250 zł
Za nieterminowe zgłoszenie sprzedaży samochodu będzie groziła kara 250 zł | fot. Adobe Stock

Od 1 stycznia 2024 roku wzrosną stawki kar za nieterminową rejestrację i zbycie pojazdu, które mogą wynieść nawet 2000 złotych.

Kara za nieterminową rejestrację i zbycie pojazdu 2024

Z dniem 1 stycznia 2024 r. nastąpi zmiana ustawy Prawo o ruchu drogowym, zgodnie z którą właściciel pojazdu jest zobowiązany złożyć wniosek o rejestrację lub zbycie pojazdu w terminie 30 dni od dnia nabycia, lub zbycia pojazdu.

Kara pieniężna za niezłożenie wniosku o rejestrację pojazdu w terminie wyniesie 500 złotych, po przekroczeniu terminu o 180 dni zostanie nałożona kara wysokości 1 000 złotych.

W przypadku gdy właścicielem pojazdu jest przedsiębiorca prowadzący na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej działalność gospodarczą w zakresie obrotu pojazdami, zobowiązany jest do złożenia wniosku o rejestrację pojazdu w terminie 90 dni.

W przypadku przedsiębiorców zajmujących się handlem pojazdami kwoty kary wynoszą odpowiednio 1000 złotych i 2000 złotych.

Karę za nieterminowe zawiadomienie o zbyciu pojazdu nakłada się w wysokości 250 złotych.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.