Nauka angielskiego samemu vs w szkole językowej – która opcja lepsza? Wady i zalety obu rozwiązań

szkoła językowa

Języki to podstawa. Nie ma znaczenia, czy pracujesz w kraju, czy za granicą. Warto znać chociaż jeden język obcy, mówi się, że najlepiej angielski. Nasuwa się tylko jedno pytanie: jak się go uczyć? Na własną rękę czy w szkole języków obcych? Zapytaliśmy o to eksperta ze Szkoły Językowej Avalon w Lublinie.

 

Nauka języka obcego samodzielnie – zalety i wady

Samodzielna nauka ma naprawdę dużo zalet. Przede wszystkim uczysz się w taki sposób, jaki najbardziej Ci odpowiada. Samodzielnie ustalasz tryb nauki, czas, jaki na nią poświęcasz i metody, jakie stosujesz. Robisz wszystko po swojemu. Ucząc się w domu inwestujesz tylko w materiały dydaktyczne, dostęp do kursów itp. Mogłoby się wydać, że samodzielna nauka to bardzo dobre wyjście, ale…

 

Musisz wiedzieć, że głównym problemem podczas samodzielnej nauki jest motywacja. Jeśli nie masz z góry ustalonego planu, to czasami trudno jest wygospodarować czas i poczuć chęć do nauki. Wiesz dobrze, jak to w życiu bywa – zawsze znajdzie się coś ważniejszego. Więc odkładasz naukę na jutro, na pojutrze i tak dalej. W konsekwencji mija pół roku, a Ty nawet nie zacząłeś. Istnieje też prawdopodobieństwo, że możesz uczyć się przestarzałymi metodami. Takimi, które zajmują więcej czasu i nie zawsze przynoszą dobre efekty. Podobnie wygląda kwestia weryfikacji swoich umiejętności. Samemu trudno jest ocenić siebie obiektywnie lub wychwycić wszystkie błędy. Przypomina to przysłowiowy problem programistów – oni nigdy nie mogą sprawdzać poprawności działania napisanych przez siebie programów. Podświadomie wiedzą, gdzie znajdują się błędy i je omijają.

 

Nauka w szkole językowej – zalety i wady

Dzięki uczestniczeniu w zajęciach szkoły językowej, nauka może być nie tylko szybsza, ale i skuteczniejsza. Składa się na to kilka czynników. Przede wszystkim:

  • W szkole językowej masz bezpośredni kontakt z doświadczonymi lektorami i możesz pracować w grupie.
  • Dostajesz dostęp do platformy e-learningowej, dzięki której uczysz się, kiedy chcesz i gdzie chcesz.
  • Poziom kursu dostosowany jest indywidualnie do Twoich umiejętności.
  • Otrzymujesz motywację i informacje zwrotne dotyczące Twoich postępów. Wiesz, nad czym musisz jeszcze popracować.
  • Możesz uczestniczyć w zajęciach wtedy, kiedy chcesz.
  • Lekcje prowadzone są w miłej i twórczej atmosferze.
  • Masz szansę na „zgarnięcie” rabatu, który obniży koszty nauki.

 

Zapis do szkoły językowej jest płatny i z tym trzeba się liczyć. Jednakże biorąc pod uwagę cenę książek do nauki czy licencji na oprogramowanie, wydatek jest podobny.

 

Jedno jest natomiast pewne – czasami minimalne niedogodności są niczym w porównaniu do rezultatów, jakie można uzyskać.

 

Jeżeli chcesz uczyć się z profesjonalnymi lektorami, to zapraszamy do Szkoły Językowej Avalon (www.avalon.lublin.pl). Tam przełamiesz barierę językową, poznasz perfekcyjnie gramatykę i wymowę, a także nauczysz się dwóch języków obcych w cenie jednego.

 

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Oczywiście, że nauka w szkole językowej będzie lepsza. chodziłem do speak up i dopiero lektor może człowieka nauczyć jednego – rozmawiania. Każdy musi się przełamać, a tego samodzielnie nie da się uzyskać.