Nauczycielka zauważyła siniaki na ciele 10-latki. 41-latek pastwił się nad żoną i córką. W końcu trafił do aresztu

dziecko przemoc znęcanie
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Adobe Stock

Policjanci zatrzymali 41-letniego mieszkańca gminy Niemce, który znęcał się fizyczne i psychiczne nad żoną i 10-letnią córką. Nauczycielka zauważyła rozległe siniaki na ciele swojej podopiecznej. Podejrzewała, że 10-latka jest ofiarą przemocy domowej.

Po pijaku znęcał się nad żoną i córką

Do zdarzenia doszło w jednym z domów na terenie podlubelskiej gminy Niemce. Policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, iż u 10-latki w szkole zauważone zostały siniaki na ciele. Obrażenia sugerowały, że dziecko jest bite. Sprawą od razu zainteresowali się mundurowi.

Policjanci przeprowadzili wywiad środowiskowy w miejscu zamieszkania dziecka, a także zebrali materiał dowodowy z oględzin. Podczas prowadzonych czynności okazało się, że mężczyzna stosował przemoc psychiczną i fizyczną wobec swojej żony i córki.

„Pod wpływem alkoholu wszczynał awantury domowe, podczas których był agresywny. Zebrane materiały pozwoliły na przedstawienie zarzut znęcania się nad rodziną” – mówi nadkom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

W czwartek (26.10) sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy. Zgodnie z kodeksem karnym za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują

Policjanci apelują do osób, które są świadkami przemocy w rodzinie, by zgłaszać takie przypadki od razu na numer alarmowy 112. Interwencja służb może uratować czyjeś zdrowie lub życie.

Przypominamy, że policjanci mają prawo wydania wobec osoby stosującej przemoc w rodzinie nakazu natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia lub zakazu zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.