Nastoletni dilerzy w rękach lubelskiej policji. Bracia odpowiedzą przed sądem

marihuana
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Lubelscy policjanci zatrzymali dwóch braci w wieku 16 i 18 lat, którzy rozprowadzali narkotyki wśród swoich rówieśników. Sprawą nastolatków zajmie się teraz sąd.

Kryminalni z VII Komisariatu Policji w Lublinie realizując ustalenia własne przeszukali jedno z mieszkań na dzielnicy Dziesiąta w Lublinie. Policjanci podejrzewali, że mieszkający tam 16-latek może posiadać przy sobie znaczną ilość środków odurzających.

Podczas czynności funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli blisko 40 porcji dilerskich marihuany oraz wagę elektroniczną należące do 16-latka. Młody mieszkaniec Lublina usłyszał 9 zarzutów. Oprócz posiadania usłyszał 6 zarzutów sprzedaży oraz dwa udzielania narkotyków.

Dodatkowo do sprawy został zatrzymany jego 18-letni brat, który usłyszał zarzuty udzielania środków odurzających. W jego przypadku grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. Sprawą młodszego brata zajmie się Sąd ds. Rodziny i Nieletnich.


Czytaj więcej: Ile wynosi „działka” lub „porcja” dilerska według prawa? Mamy odpowiedź!

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.