Nastolatkowie znęcali się nad napotkanym jeżem. Wydłubali jeżowi oczy zapałkami

Grupa nastolatków zapałkami wydłubała oczy jeżowi | fot. Stowarzyszenie Leśne Pogotowie - Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt

Grupa nastolatków postanowiła zrobić sobie z jeża żywą zabawkę. Znęcali się nad nim i brutalnie go okaleczyli. Wydłubali jeżowi oczy zapałkami, oślepiając go. Uratował go świadek zdarzenia.

Do zdarzenia doszło na początku września w pobliżu Zamościa. Grupa nastolatków złapała małego jeża i zaczęli nad nim się znęcać. Całą sytuację zauważył przypadkowy świadek, który w tym czasie była na spacerze z psem i zaciekawiło go dziwnie zachowująca się grupa młodych osób. Kiedy mężczyzna zaczął iść w ich kierunku, Ci zauważyli to i oddalili się z miejsca.

Gdy mężczyzna dotarł do miejsca, w którym stali wcześniej młodzi ludzie, zauważył leżącego na ziemi małego jeża, który miał wydłubane oczy. Świadek zdarzenia bez chwili namysłu zabrał ranne zwierzę i przetransportował do Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt.

Młodzi ludzie zrobili sobie z małego jeża żywą zabawkę. Chora zabawa zakończyła się dla jeża wydłubanymi zapałkami oczami – jedna nadal tkwiła w oku” – relacjonują pracownicy Stowarzyszenia Leśne Pogotowie.

Lekarzom weterynarii nie udało się uratować wzroku małego ssaka. Jedno jest pewne – jeż już nigdy nie wróci do swojego naturalnego środowiska. Ze względu na utratę wzroku, zwierzę już nigdy nie opuści ośrodka.

Rany goją się bardzo ładnie. Maluch ma apetyt i coraz lepszy humor – często wychodzi z domku. Codzienna praca i wspólne spacery przynoszą efekty – ufa nam coraz bardziej. Niestety rany w psychice są głębokie i jeż nadal na każdy obcy hałas i dotyk reaguje bardzo nerwowo i agresywnie” – informują pracownicy ośrodka.

Wszystko wskazuje na to, że oprawcy jeża unikną odpowiedzialności. Nie zostali ustaleni ani zatrzymani, a w miejscu, w którym doszło do zdarzenia, nie ma monitoringu.

Mamy nadzieję, że siła wyższa jednak wszystko widziała i młodzi Panowie mają „odrobinę” bezsenne noce” – dodają pracownicy ośrodka.

Pod opieką Stowarzyszenia Leśne Pogotowie jest 150 zwierząt, które w większości przypadków ucierpiały w wyniku wypadków. Ośrodkowi Rehabilitacji Dzikich Zwierząt można pomóc wpłacając darowizny na konto Stowarzyszenia lub przekazując karmy dla zwierząt.2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Ja bym ich wystraszyła zagrożeniem wydłubania oczu. Niech przeżyją ten zwierzęcy strach. to mali psychopaci. Normalne dzieci w sposób naturalny lubią zwierzęta. Te nie są normalne i to za sprawą ich rodziców.Mam kontakt z rodzicami i dziećmi i zapewniam jest wielu takich, którzy cieszą się i chwalą, że ich dzieci ciagną koty, albo pieski za ogony, rzucają nimi o scianę,lub rzucaja do siebie jak piłkę.A durni i głupi rodzice cieszą się z pomysłu swoich potomków-potworków.

  2. Jeżeli to nie podpucha to najpierwej wpierdol rodzicom a pozniej ich latoroślom pas na dupę, żeby nie usiedli przez miesiąc