Nastolatkowie udawali policjantów. Wpadli podczas odbioru pieniędzy

3272118 pieniadze
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Policjanci na gorącym uczynku zatrzymali dwóch 16-latków z Lublina, którzy brali udział w oszustwach „na policjanta”. Starsze kobiety myślały, że biorą udział w policyjnej akcji i przekazywały swoje oszczędności.

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek przy ul. Szpinalskiego w Lublinie. Tam oszuści umówili się ze starszą kobietą po odbiór pieniędzy. Kobieta uwierzyła, że bierze udział w policyjnej akcji.

– Oszust w rozmowie telefonicznej wmówił jej, że pieniądze są zagrożone, dlatego miała je przekazać dwóm mężczyznom – mówi Andrzej Fijołek z lubelskiej policji.

Kiedy doszło do przekazania pieniędzy w kwocie 20 tysięcy złotych oraz biżuterii do akcji wkroczyli prawdziwi policjanci. Nastolatkowie byli zaskoczeni obecnością funkcjonariuszy.

Sprawcami okazali się dwaj 16-latkowie – mieszkańcy Lublina. Policjanci ustalili, że jeden z nich ma na koncie jeszcze dwa takie przestępstwa. W dniu 4 lipca na osiedlu Czechów od 82-latki odebrał prawie 2500 złotych, a dwa dni później od 83-latki na os. Kalinowszczyzna 10 000 zł.

Podczas przeszukania miejsca zamieszkania 16-latków policjanci zabezpieczyli pieniądze w kwocie 2 500 zł. Nastolatkowie odpowiedzą przed sądem dla nieletnich.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.