Nastolatkowie podawali się za policjantów. Wpadli podczas odbioru pieniędzy

68 123573 g
Mieszkańcy Lublina podawali się za policjantów | fot. KPP Świdnik

Dwóch nastolatków próbowało wyłudzić pieniądze od 79-letniej mieszkanki Świdnika. Ich plany pokrzyżował pracownik jednego z banków, który powiadomił o zdarzeniu policję.

We wtorek jeden z pracowników banku w Świdniku zaalarmował policję, że w placówce znajduje się starsza kobieta, która chce wypłacić dużą sumę pieniędzy. Kobieta tłumaczyła, że pieniądze chce przeznaczyć na remont mieszkania.

– To jednak wzbudziło podejrzenie pracownika banku. Okazało się, że słusznie. 79-latka, kilka dni wcześniej, otrzymała telefon od osoby podającej się za funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego i wykonuje jego polecenia wypłaty pieniędzy, a następnie przekazania ich w umówionym miejscu – mówi Elwira Domaradzka ze świdnickiej policji.

Policjanci zaproponowali jej współpracę. Kobieta pojechała do Lublina i pozostawiła reklamówkę z banknotami przypominającymi gotówkę. Wtedy do akcji wkroczyli mundurowi, którzy złapali oszustów na gorącym uczynku.

– Zatrzymani to dwaj mieszkańcy Lublina, w wieku 19 i 16 lat. Nieletni trafił do Policyjnej Izby Dziecka. O jego dalszym losie zdecyduje Sąd Rodzinny i Nieletnich. Starszy zostanie dzisiaj doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Świdniku. Grozi mu do 8 lat pobawienia wolności – dodaje Domaradzka.

Policjanci przypominają: pomimo wielokrotnych nagłośnień oszustw metodą na tzw. „policjanta” czy „wnuczka” nadal zdarzają się przypadki prób ich popełniania. – Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i przekazywanie szczególnie osobom starszym ostrzeżeń i algorytmów działania sprawców oraz propagowanie postaw jak nie paść ofiarą tego typu przestępstw – apeluje Domaradzka.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.