Nastolatkowie okradli dziadka kolegi – łupem padło 90 tys. zł!

gotówka pieniądze
Gotówka | fot. Adobe Stock

Trzech nastolatków z powiatu lubartowskiego okradło dziadka swojego kolegi, zdobywając około 90 000 złotych. Część pieniędzy rozdali, część wydali, a resztę ukryli w mieście. Dzięki czujności nauczycieli, większość gotówki została odzyskana.

Przebieg kradzieży

Lubartowscy policjanci otrzymali zgłoszenie od dyrekcji jednej ze szkół, która zauważyła, że uczniowie mają przy sobie dużą ilość gotówki. Szybka interwencja mundurowych potwierdziła podejrzenia nauczycieli.

Kryminalni ustalili, że trzech uczniów — dwóch 12-latków i 13-latek – okradło dziadka swojego kolegi. Chłopcy dowiedzieli się, gdzie mężczyzna przechowuje pieniądze i przez dwa tygodnie podbierali schowaną gotówkę. Łącznie ukradli około 90 000 złotych.

Wydatki i ukrywanie łupu

Mając tak dużą sumę pieniędzy, nastolatkowie rozdawali część kolegom, wydawali na słodycze i zakupy, a resztę ukrywali w różnych miejscach na terenie miasta.

Działania policji i konsekwencje

Dzięki natychmiastowej reakcji funkcjonariuszy, większość skradzionych pieniędzy została odzyskana. Nastolatkowie niebawem odpowiedzą za swoje czyny przed sądem rodzinnym i nieletnich.

Co sądzicie o tej nietypowej kradzieży? Podzielcie się swoimi przemyśleniami w komentarzach lub udostępnijcie artykuł, aby zwiększyć świadomość na temat odpowiedzialności młodzieży za swoje czyny.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.