Nastolatka miała przy sobie amfetaminę. Próbowała uciec policjantom

2738295 narkotyki dopalacze dragi amfetamina 900 665
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Policjanci po krótkim pościgu zatrzymali 17-letnią mieszkankę Białej Podlaskiej, która miała przy sobie amfetaminę. Za posiadanie narkotyków odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło w minionym tygodniu na terenie Białej Podlaskiej. Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu uzyskali informacje, że 17-letnia mieszkanka miasta, przebywająca w rejonie dworca PKP może posiadać przy sobie narkotyki.

„Policjanci zauważyli nastolatkę przy jednym ze sklepów. Kobieta próbowała uniknąć odpowiedzialności. Na widok funkcjonariuszy zaczęła uciekać, odrzucając woreczek z białym proszkiem” – mówi podkom. Barbara Salczyńska-Pyrchla z bialskiej policji.

Policjanci zatrzymali nastolatkę. Przeprowadzili również badanie substancji, którą próbowała wyrzucić. Funkcjonariusze potwierdzili, że jest to amfetamina. Z zabezpieczonej substancji można byłoby uzyskać ponad 160 porcji tego narkotyku.

Nielegalna substancja została zabezpieczona, natomiast nastolatka zatrzymana została do wyjaśnienia. Kobieta usłyszała już zarzuty. O jej dalszym losie zadecyduje sąd. Prokurator zastosował wobec nastolatki dozór Policji. Grozi jej do 10 lat pozbawienia wolności.

Czytaj także: Ile wynosi „działka” lub „porcja” dilerska według prawa? Mamy odpowiedź!

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.