Nastolatek dziwnie się zachowywał na przystanku. Trafił do szpitala, lecz zmarł

karetka pogotowie ratunkowe 999
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Prokuratura Rejonowa w Lublinie bada okoliczności śmierci 16-latka, który prawdopodobnie zażył wcześniej substancję psychoaktywną. Chłopiec zmarł w szpitalu.

Do zdarzenia doszło w niedzielę po godz. 12 na ul. Gospodarczej na lubelskich Tatarach. Uwagę mieszkanki zwrócił nastolatek, który w okolicach przystanku autobusowego dziwnie się zachowywał. Kobieta martwiąc się o jego stan zdrowia, postanowiła wezwać na miejsce karetkę pogotowia.

Ratownikom medycznym udało się nawiązać kontakt z nastolatkiem, którego następnie przetransportowali do szpitala. Tam jednak jego stan bardzo szybko się pogorszył. Stracił przytomność, a jego czynności życiowe zanikały. Mimo udzielonej natychmiastowej pomocy nie udało się uratować jego życia. O tym fakcie została powiadomiona prokuratura.

Zostaliśmy powiadomieni o tym, że w szpitalu zmarł 16-latek, który najprawdopodobniej zatruł się jakąś substancją psychoaktywną. Na razie jeszcze nie wiemy jakiego rodzaju była ta substancja. Prawdopodobnie może to być dopalacz lub substancja narkotyczna, jednak jest to przedmiotem badań” – wyjaśnia Paweł Majka, prokurator Prokuratury Rejonowej w Lublinie.

Wyniki sekcji zwłok

Zaraz po zabezpieczeniu ciała zlecono przeprowadzenie sekcji zwłok, której wyniki miały przedstawić przyczynę śmierci młodego człowieka. – „Sekcja zwłok została przeprowadzona, ale niestety sekcja nie wykazała jednoznacznej przyczyny zgonu, dlatego zleciliśmy dalsze badania, w tym w szczególności toksykologiczne, żeby ustalić, co było przyczyną takiej reakcji organizmu” – tłumaczy prokurator Majka.

Prokuratura prowadzi dalsze czynności m.in. przesłuchuje świadków, sprawdza zabezpieczone dowody, w tym analizuje rozmowy z telefonu 16-latka. Trwają też czynności mające na celu ustalenie, skąd nastolatek wziął dopalacze.

Dopalacze to jedna z najbardziej dostępnych i najtańszych środków dla chcących się odurzyć małolatów. Przestrzegajmy przed tym nasze dzieci.

5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Tam nie pierdol że selekcja naturalna , na tatarach tylu jest cwaniaków że celowo mógł upchnąć malolatowi dopalacze zamiast gandzi, to tam nie pierdol jak się znasz jak świnia na gwiazdach

  2. Dobrze napisał o selekcji naturalnej, ale czytając twój post można wnioskowac, że aborcja i selekcja naturalna powinna być czymś normalnym i częstszym.

  3. „…chcących się odurzyć małolatów. Przestrzegajmy przed tym nasze dzieci.” Tekst w stylu przekonanego rodzica o tym, że jego dzieci są nieskazitelne i dobrze wiedzą co dla nich jest najlepsze. A tak na prawdę najciemniej zawsze pod latarnią. Z każdego dziecka może stać się „chcący się naćpać małolat” bo między małolatem a dzieckiem nie ma żadnej różnicy.