Narty w Lublinie? Nie w tym sezonie! MOSiR nie uruchomi stoku narciarskiego Globus Ski

stok globus ski lublin
Stok narciarski Globus Ski w Lublinie | fot. Jakub Pecio // Spotted Lublin

Stok narciarki Globus Ski przy ul. Kazimierza Wielkiego w Lublinie nie będzie w tym sezonie otwarty – poinformował zarząd MOSiR „Bystrzyca”.

Przypomnijmy, że pod koniec 2018 roku MOSiR zdecydował, że w miejscu stoku narciarskiego Globus Ski powstanie tor rowerowy. I tak od wiosny 2019 r. stok przejęli rowerzyści. MOSiR informował, że działalność toru rowerowego nie oznacza całkowitego zamknięcia stoku narciarskiego.

Nie oznacza to definitywnego zakończenia funkcjonowania stoku. Wszystkie jego elementy pozostaną na miejscu i w kolejnych latach, jeżeli zapadnie taka decyzja, stok narciarski będzie mógł być bez przeszkód uruchamiany” – wyjaśniał Miłosz Bednarczyk, rzecznik miejskiej spółki.

MOSiR wyjaśniał, że uruchamianie wyciągów narciarskich jest dla spółki nieopłacalne i w poprzednich sezonach kończyło się stratą finansową, która w sezonie 2017/18 przekroczyła 400 tys. zł.

W tym roku na narty poza Lublin

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „Bystrzyca” podjął decyzję, że w tym sezonie stok narciarski Globus Ski zlokalizowany przy ul. Kazimierza Wielkiego w Lublinie nie zostanie uruchomiony.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.