Lublin: W miejscu stoku narciarskiego Globus Ski powstanie tor rowerowy

Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Do 28 kwietnia ma być gotowy tor rowerowy w miejscu nieczynnego stoku narciarskiego na Globusie. Tego dnia na obiekcie ma odbyć się impreza sportowa dla rowerzystów i biegaczy.

Przypomnijmy, że w połowie grudnia zarząd MOSiR „Bystrzyca” podjął decyzję, że w tym sezonie stok narciarski Globus Ski zlokalizowany przy ul. Kazimierza Wielkiego w Lublinie nie zostanie uruchomiony. Decyzja była podyktowana niesprzyjającymi warunkami pogodowymi oraz stratami, które MOSiR poniósł w ubiegłym roku.

Po podjęciu decyzji o zawieszeniu działalności stoku narciarskiego Globus Ski, MOSiR zadeklarował, że wiosną na górce obok hali Globus powstanie wielofunkcyjny tor rowerowy. – „Wszystkimi pracami zajmie się MOSiR, we współpracy z lubelskimi środowiskami rowerowymi” – mówi Miłosz Bednarczyk, rzecznik MOSiR „Bystrzyca”.

Wiadomo, że przygotowanie torów nie będzie wiązało się z poważnymi pracami budowlanymi. Miejskiej spółce chodzi o wpisanie” torów w istniejącą przestrzeń. Ale w taki sposób, żeby na nowych torach można było rozgrywać nawet ogólnopolskie zawody.

Czy budowa toru rowerowego oznacza całkowite zamknięcie stoku narciarskiego? – „Nie oznacza to definitywnego zakończenia funkcjonowania stoku. Wszystkie jego elementy pozostaną na miejscu i w kolejnych latach, jeżeli zapadnie taka decyzja, stok narciarski będzie mógł być bez przeszkód uruchamiany” – wyjaśnia Bednarczyk.

Jak zapowiada Miłosz Bednarczyk, nowy tor rowerowy ma być przeznaczony przede wszystkim dla kolarzy – zarówno amatorów, jak i zawodowców. – „Oczywiście mówimy o kolarstwie górskim, mtb i innych dyscyplinach związanych z jazdą rowerem w trudniejszym górskim terenie’ – dodaje.

„W tej chwili wspólnie z przedstawicielami lubelskich środowisk rowerowych pracujemy na opracowaniem tras – będzie ich kilka, o różnym stopniu trudności. Tak, żeby mogli z nich korzystać: zawodowcy, średnio zaawansowani, amatorzy, ale także dzieci” – wymienia Bednarczyk. – „Obok chcielibyśmy również zaplanować przestrzeń dla biegaczy, m.in. do treningów w bardziej wymagającym, górskim terenie” – dodaje.

MOSiR musi zdążyć z budową toru rowerowego do 28 kwietnia, bo na ten dzień zaplanowano 2. Lubelski Duathlon. Zawodnicy zaczną od biegu na dystansie 5 km, później pokonają na rowerach 20 km i na zakończenie przebiegną 2,5 km.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.