Narkotyki w hotelowym pokoju warte miliony. Policjanci zatrzymali dilerów

Mężczyźnie w hotelowym pokoju mieli narkotyki warte kilka milionów | fot. CBŚP

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji z Chełma zlikwidowali szlak przemytu amfetaminy i tabletek ecstasy. Narkotyki o wartości ok. trzech milionów złotych należały do dwóch mężczyzn, którzy mieli zorganizować w Polsce szlak przemytu.

Zatrzymanie dilerów to efekt kilkumiesięcznej policjantów z Chełma. W jednym z wrocławskich hoteli przy mężczyznach znaleziono amfetaminę i tabletki ecstasy. Policjanci ustalili, że narkotyki były przygotowane do dalszej sprzedaży.

Mundurowi zabezpieczyli 15 litrów płynnej amfetaminy, z której można wytworzyć ok. 60 kilogramów proszku (siarczanu) o czarnorynkowej wartości 2,4 milionów złotych. Natomiast z całości ujawnionych narkotyków przeznaczonych do sprzedaży zysk mógł wynieść 2,7 mln zł.

Według śledczych mężczyźni zorganizowali szlak przemytu narkotyków pochodzących z różnych krajów Unii Europejskiej, by docelowo rozprowadzać je w Polsce w sieci tzw. „hurtowych” dilerów. Na polski rynek oprócz amfetaminy i tabletek ecstasy mogła trafiać także marihuana i kokaina.

Jednym z zatrzymanych jest były mieszkaniec powiatu krasnostawskiego 31-letni Daniel S. Mężczyzna ostatnio zamieszkiwał w Holandii. Drugim z zatrzymanych jest 29-letni Michał M., obecnie mieszkaniec Belgii.

– Śledztwo ma charakter rozwojowy, niewykluczone są dalsze zatrzymania – mówi Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zamościu Bartosz Wójcik.

Mężczyznom grozi do 15 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Zamościu aresztował ich na trzy miesiące.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.