Narkotyki i dopalacze w mieszkaniu na Czubach. Zarzuty dla trzech osób

narkotyki dopalacze
Dopalacze i narkotyki w mieszkaniu na Czubach | fot. KMP Lublin

Ponad 25 kg kilogramów dopalaczy, w tym blisko 2500 tabletek ekstazy oraz ponad 150 g marihuany odnaleźli i zabezpieczyli policjanci w jednym z mieszkań na Czubach w Lublinie.

Do mieszkania na Czubach w Lublinie weszli funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KMP w Lublinie oraz Wydziału dw. z Cyberprzestępczością. Zabezpieczyli oni 25 kilogramów dopalaczy, ponad 150 g marihuany oraz blisko 2500 tabletek ecstasy.

Policjanci zastali tam mężczyzn, którzy nie spodziewając się wizyty funkcjonariuszy właśnie przygotowywali nielegalny towar do wysyłki. Kilkanaście minut później w mieszkaniu pojawił się 42 latek odpowiedzialny m.in. za nadawanie przesyłek pocztowych – relacjonuje Renata Laszczka-Rusek, rzeczniczka prasowa Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Mężczyźni w wynajmowanym mieszkaniu na lubelskich Czubach od ubiegłego roku prowadzili przestępczą działalność. Zajmowali się wprowadzanie do obrotu szkodliwych dla zdrowia substancji psychoaktywnych.

Towar zamawiany był za pośrednictwem jednej ze stron internetowych, później paczkowany i wysyłany. Osoby zamawiające towar pochodziły z terenu całej Polski – dodaje Renata Laszczka-Rusek.

Policjanci do sprawy zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 26 do 42 lat, który usłyszeli już zarzuty. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności. Na wniosek prokuratury podejrzani zostali tymczasowo aresztowani.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.