Naprawią jezdnię ul. Krochmalnej po stronie boiska. Kierowcy pojadą inaczej

Przebudowa skrzyżowania ul. Krochmalnej z ul. Diamentową | fot. Dominik Wąsik

Z kolejną zmianą organizacji ruchu będą musieli liczyć się kierowcy poruszający się ul. Krochmalną w kierunku ul. Diamentowej. Będą naprawiać jezdnię po stronie boiska.

W najbliższy poniedziałek (18 marca) wykonawca przebudowy skrzyżowania ul. Krochmalnej z ul. Diamentową przystąpi do naprawy południowej jezdni ul. Krochmalnej, jezdni biegnącej po stronie boiska.

„Naprawa będzie polegała na usunięciu istniejącej i budowie nowej konstrukcji jezdni. Na czas prac jezdnia będzie musiała być wyłączona z ruchu. Roboty potrwają około dwóch tygodni” – wyjaśnia Karol Kieliszek z biura prasowego lubelskiego ratusza.

Zmiany w organizacji ruchu zostaną wprowadzone w poniedziałek 18 marca w godzinach pomiędzy szczytami komunikacyjnymi. Ruch w obydwu kierunkach zostanie przeniesiony na jezdnię północną (po stronie klubu jeździeckiego). Będzie na niej po jednym pasie ruchu w każdym kierunku.

Kierowcy jadący od strony ul. Jana Pawła II i ul. Nadbystrzyckiej w kierunku dzielnicy Wrotków lub Dworca PKP będą przejeżdżać przez pas rozdziału przed mostami i wrócą na jednią południową tuż za wiaduktem kolejowym, jazda dalej w kierunku ul. Krochmalnej będzie wymagała, tak jak obecnie, wykonania manewru zawracania na skrzyżowaniu ul. Diamentowej z ul. Wrotkowską.

Jadących od Dworca PKP w kierunku dzielnicy Wrotków będzie w dalszym ciągu obowiązywał nakaz skrętu w prawo z wlotu jedno-jezdniowej ul. Krochmalnej w kierunku ul. Jana Pawła II, jednak manewr zawracania będzie możliwy nie jak teraz za mostami a na skrzyżowaniu z ul. Nadbystrzycką.

Dla jadących od ul. Wrotkowskiej i ul.Diamentowej w kierunku Dworca PKP lub dzielnicy Czuby organizacja ruchu pozostaje bez zmian.

„Podane terminy mogą ulec zmianie ze względu na warunki atmosferyczne” – zastrzega Karol Kieliszek.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.