Napoje energetyczne Monster i Burn wycofane ze sprzedaży

monster energy napój energetyczny monsterek
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Główny Inspektorat Sanitarny wycofał ze sprzedaży niektóre napoje energetyczne Monster Energy oraz Burn ze względu na przekroczenie limitu glikolu propylenowego określonego w przepisach unijnych.

Monster i Burn wycofane ze sprzedaży

Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany o prowadzonym przez firmę Monster Energy Limited wycofaniu wskazanych poniżej produktów marki Monster i Burn ze względu na zbyt wysoką zawartość substancji dodatkowej E 1520 (glikol propylenowy).

Zgodnie z oceną ryzyka krótkotrwała konsumpcja tych produktów nie powoduje ryzyka związanego z bezpieczeństwem środka spożywczego.

Wycofaniu podlegają wszystkie partie wprowadzone do obrotu przed 2021 rokiem następujących produktów:

  1. Monster LH44, gazowany napój energetyczny 500ml
  2. Monster Ripper, gazowany napój energetyczny 500ml
  3. Monster Vanilla Espresso, napój kawowy 250 ml
  4. Burn Zero Peach (Fury), gazowany napój energetyczny 250 ml

Firma Monster Energy Limited we współpracy z jego polskim dystrybutorem prowadzi wycofywanie wskazanych produktów z obrotu.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.