Napadli na Żabkę w centrum Lublina. Nożem zastraszyli kasjera, zabrali pieniądze, alkohol i papierosy

żabka parking
Żabka parking | fot. Dominik Wąsik

Kryminalni i policyjni wywiadowcy zatrzymali sprawców rozboju w wieku 25 i 35-lat. Mężczyźni weszli do Żabki w centrum Lublina i grożąc nożem sprzedawcy, zabrali kasetkę z pieniędzmi oraz alkohol i papierosy.

Napad na Żabkę w Lublinie

Do zdarzenia doszło w piątek (02.02) wieczorem w sklepie sieci Żabka przy ul. 3 Maja w Lublinie. Ekspedient sklepu został sterroryzowany przez dwóch mężczyzn. Grożąc kasjerowi przedmiotem przypominającym nóż, doprowadzili do stanu bezbronności i zażądali wydania kasetki z pieniędzmi. Ich łupem padło również dwie butelki wódki i papierosy.

Po zgłoszeniu na miejsce zostali skierowani kryminalni z I Komisariatu oraz Komendy Miejskiej Policji w Lublinie i policyjni wywiadowcy. W wyniku podjętych działań na jednym z przystanków MPK zauważyli i zatrzymali dwóch mężczyzn odpowiadających rysopisowi sprawców. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy Lublina w wieku 25 i 35-lat.

„Przy mężczyznach ujawniono pieniądze w kwocie zbliżonej, jaka została skradziona ze sklepu. Obaj trafili do policyjnego aresztu. Mężczyźni są bardzo dobrze znani policjantom, ponieważ w przeszłości byli już notowani m.in. za rozbój czy kradzieże, a także odbywali kary pozbawienia wolności” – mówi podkom. Kamil Karbowniczek z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Grozi im do 20 lat więzienia

Wczoraj 25 i 35-latek zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Następnie sąd na wniosek policji i prokuratury zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Obaj będą odpowiadać w warunkach recydywy.

Zgodnie z kodeksem karnym rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia zagrożony jest karą nawet do 20 lat pozbawienia wolności, a w przypadku czynu popełnionego w recydywie kara ta może zostać zwiększona o połowę.

ZDJĘCIA

Zatrzymani za napad na Żabkę w centrum Lublina
Zatrzymani za napad na Żabkę w centrum Lublina | fot. KMP Lublin
Zatrzymani za napad na Żabkę w centrum Lublina
Zatrzymani za napad na Żabkę w centrum Lublina | fot. KMP Lublin

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Za kradzież jaj i kur 15 lat. A bandyci chodzą wolno… Polskie prawo jest świetne. Lepiej zabić niż kraść , mniejszy wyrok się dostaje ..