Napad na „Żabkę” w Lublinie. W jednej im się nie udało, to pojechały do drugiej

Napadły na sklep sieci Żabka w Lublinie | fot. KMP Lublin

Policjanci z lubelskiego oddziału prewencji policji zatrzymali dwie kobiety w wieku 23 i 26 lat, które napadły na dwa sklepy sieci Żabka na terenie Lublina. Przy użyciu atrapy broni zażądały wydania pieniędzy.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek przed godz. 23 w sklepie sieci Żabka przy ul. Zana w Lublinie. Do sklepu weszła młoda kobieta, która rozejrzała się, a kiedy upewniła się, że nie ma innych klientów wyszła na zewnątrz.

– Chwilę później drzwi sklepu otworzyły się ponownie. Tym razem do środka weszła zamaskowana kominiarką napastniczka. Wyjęła przedmiot imitujący broń palną i kierując go w stronę kasjerki zażądała wydania pieniędzy – relacjonuje nadkom. Renata Laszczka–Rusek, rzecznik lubelskiej policji.

Wystraszona pracownica przekazała gotówkę, która znajdował się w kasie. Zaraz potem sprawczyni wybiegła ze sklepu. Informacja o napadzie trafiła do policjantów. Mundurowi z całego miasta rozpoczęli poszukiwania.

– Policjanci ustalili rysopis kobiet, przeprowadzili oględziny oraz zabezpieczyli monitoring. Informacja o zdarzeniu zawierająca rysopis, a później wizerunek kobiet, została przekazana patrolom – dodaje nadkom. Laszczka-Rusek.

We wtorek, policjanci z prewencji rozpoznali napastniczki przy ul. Skłodowskiej. Okazało się, że to 23-letnia Kinga H. z Lublina oraz 26-letnia Patrycja P. z Bielska Białej. W pokoju, w którym mieszkały policjanci znaleźli kominiarkę, część zrabowanych pieniędzy oraz atrapę broni.

Okazało się również, że kilkanaście minut przed rozbojem przy ul. Zana, kobiety usiłowały w podobny sposób napaść na sklep przy ul. Szafirowej. Za rozbój z niebezpiecznym narzędziem grozić może kara do 15 lat pozbawienia wolności.6 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Za rozbój z niebezpiecznym narzędziem grozić może kara do 15 lat pozbawienia wolności.

    przeciez to byla atrapa broni wiec o czym mowa?xD

  2. w krajach ameryki południowej nie cackają się z takimi lincz na miejscu i pozamiatane