Napad z bronią w Lublinie. Napadali na sklepy grożąc bronią i żądając pieniędzy

68 100086 g

Zamaskowani wchodzili do sklepów i butików. Straszyli przedmiotem przypominającym broń. Zabierali pieniądze oraz papierosy. Policjanci zatrzymali sprawców.

 

Do napadu doszło w miniony poniedziałek w Kalinówce. Około godziny 19.30 do jednego ze sklepów spożywczych weszło dwóch zamaskowanych mężczyzn. Jeden z nich wyjął przedmiot przypominający pistolet i zażądał od ekspedientki wydania pieniędzy. Sprawcy zabrali utarg z kasy oraz papierosy i karty do telefonu. Trzeci ze sprawców czekał w samochodzie.

 

Powiadomieni o rozboju policjanci rozpoczęli poszukiwania i typowania napastników. Po niespełna dwóch godzinach kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie weszli do jednego z mieszkań w centrum miasta. Tam zatrzymali trzech podejrzewanych mężczyzn. Odzyskali pieniądze i skradzione przedmioty oraz zabezpieczyli pistolet- „wiatrówkę” oraz kastet.

 

Policjanci udowodnili im także inne rozboje popełnione na terenie Lublina. Dnia 7 grudnia sprawcy działając w ten sam sposób weszli do butiku z prasą na ul. Nadbystrzyckiej. Byli zamaskowani, straszyli pistoletem i zabrali utarg oraz papierosy.

 

Kolejny napad miał miejsce 16 grudnia na ul. Junoszy. Po godzinie 18 dwóch zamaskowanych mężczyzn wbiegło do sklepu spożywczego i strasząc bronią zabrali pieniądze z kasy. Na zewnątrz czekał na nich kolejny mężczyzna w samochodzie.

 

Następne zdarzenie z ich udziałem miało miejsce 31 grudnia przy ul. Braci Wieniawskich. Motyw i działanie sprawców identyczne. Dwóch zamaskowanych mężczyzn przed godziną 16 wchodzi do butiku prasą. Straszą bronią, zabierają pieniądze i papierosy. Na zewnątrz czeka kolega w samochodzie.

 

Zatrzymani to mieszkańcy Lublina w wieku 24, 25 i 32 lat. Dzisiaj napastnicy zostaną doprowadzeni do prokuratury a następnie do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi do 15 lat pozbawienia wolności.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.