Napad na bank w Biłgoraju. Sprawca został zatrzymany, trafił do aresztu

Sprawca napadu na bank w Biłgoraju zatrzymany. Usłyszał zarzuty, trafił do aresztu
38-latek sprawcą napadu na bank w Biłgoraju | fot. KPP Biłgoraj

Policjanci zatrzymali 38-letniego mężczyznę, który z atrapą bronią w ręku, napadł na jedną z placówek bankowych w Biłgoraju. Grozi mu do 15 lat więzienia.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło 26 marca w placówce bankowej przy ul. Komorowskiego w Biłgoraju. Do banku wszedł mężczyzna w kaszkietówce i okularach przeciwsłonecznych, który przy pomocy przedmiotu przypominającego broń palną zastraszył pracownicę i zażądał wydania gotówki.

Gdy mężczyzna otrzymał pieniądze, wybiegł z placówki banku i uciekł w nieznanym kierunku. Jak udało się nam ustalić, łupem sprawcy padło 7 tysięcy złotych. Po otrzymaniu zgłoszenia policjanci rozpoczęli działania zmierzające na ustaleniu i zatrzymaniu mężczyzny.

Sprawą zajęli się kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju i Komendy Miejskiej Policji w Zamościu oraz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Intensywne działania funkcjonariuszy oraz ich współpraca doprowadziły do zatrzymania napastnika.

Okazał się nim 38-latek z powiatu zamojskiego. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionego mienia. Ponadto w miejscu zamieszkania mężczyzny ujawnili pudełko, w którym znajdowały się dwa przedmioty wyglądem swoim przypominające broń.

Sąd wobec mężczyzny zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Zgodnie z kodeksem karnym taki czyn zagrożony jest karą nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.