Nalegał na spotkanie z 26-letnią znajomą. Gdy odmówiła, wyjął pistolet na kulki i strzelił w jej kierunku

pistolet na kulki
Pistolet na kulki | fot. KMP Lublin

Do trzech lat więzienia grozi 32-letniemu mężczyźnie, który strzelił do 26-latki z pistoletu na kulki i kierował wobec niej groźby karalne. Mężczyzna usłyszał już zarzut. Ma też zakaz zbliżania się i kontaktowania z 26-letnią kobietą.

Strzelał z pistoletu na kulki do znajomej

Do zdarzenia doszło w sobotę (21.10) na terenie Lublina. Dyżurny miejskiej komendy otrzymał zgłoszenie o groźbach karalnych kierowanych do 26-letniej mieszkanki miasta. Z relacji pokrzywdzonej wynikało, iż pod blok, w którym mieszka przyszedł jej 32-letni znajomy.

„Mężczyzna zadzwonił domofonem. Nalegał na spotkanie. Gdy kobieta odmówiła, stał się agresywny i zaczął wykrzykiwać wulgaryzmy. W pewnym momencie wyjął przedmiot przypominający broń i oddał strzał do stojącej w oknie 26-latki” – mówi nadkom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Interweniujący policjanci szybko namierzyli i zatrzymali 32-latka. Przy sobie miał pistolet na kulki, z którego strzelał do kobiety. Na komisariacie mieszkaniec Lublina usłyszał zarzuty kierowania gróźb karalnych.

„We wtorek (24.10) trafił do prokuratury, gdzie zapadła decyzja o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci dozoru Policji oraz zakaz kontaktowania się i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej” – dodaje nadkom. Kamil Gołębiowski.

Teraz 32-latkowi grozi kara do 3 lat więzienia.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.