W Niemcach odbędą się Ogólnopolskie Zawody Monocyklowe. Największa tego typu impreza w Polsce

10357199 1694546330763033 3177266077740034388 n

W gminie Niemce pod Lublinem trwają przygotowania do Ogólnopolskich Zawodów Monocyklowych. To największa tego typu impreza w Polsce. Zjadą się zawodnicy z całego kraju.

Ogólnopolskie Zawody Monocyklowe są jedynymi zawodami monocyklowymi w tym roku w Polsce i pierwszymi zawodami na wschodniej części Polski. Pomysłodawcą i organizatorem jest Krzysztof Piekarczyk.

– Na monocyklu jeżdżę od 6 lat, gdzie zwykłe miłe spędzanie czasu stało się dla mnie największą pasją. Od tamtego roku w Niemcach znajduje się skatepark, dlatego pomyślałem czemu nie spróbować w takim razie takich zawodów zrobić u siebie. – mówi Piekarczyk.

Impreza rozpocznie się już 2 września na terenie skateparku w Niemcach pod Lublinem. Wezmą w nich udział najlepsi zawodnicy z całej Polski. Łącznie ponad 30 osób, niektórzy z sukcesami w skali europejskiej.

W piątek 2 września będzie dniem zapoznania się przez zawodników z torem i przygotowaniem do konkurencji. Główna impreza rozpocznie się 3 września o godzinie 10, gdzie zawody otworzy Wójt Gminy Niemce oraz Dyrektor szkoły.

W sobotę odbędą się zawody w takich dziedzinach jak trial, czyli pokonywanie przeszkód na monocyklu. Zawodnicy muszą przeskakiwać z palet na palety, pokonywać barierki, opony i wszelkie możliwe przeszkody, ta dyscyplina jest dosyć niebezpieczna i zarazem bardzo widowiskowa. Oraz flat, czyli prezentowanie trików na monocyklu. Tutaj liczy się jakie ewolucje i akrobacje potrafisz zrobić na monocyklu. Monocykl niema ramy, kierownicy i przede wszystkim drugiego koła jak ma to rower , więc zasięg trików jest jeszcze szerszy.

Następnie ze skateparku zawodnicy przeniosą się do Trasy „Kopanina” w Starym Tartaku na terenie Nadleśnictwa Lubartów, gdzie odbędzie się wyścig w terenie na długości ok 5 km.

Z kolei w niedzielę od godziny 10.00 zacznie się konkurencja street, czyli jazda wyczynowa w pokonywaniu miejskich przeszkód, tutaj pójdą w ruch wszystkie przeszkody jakie znajdują się na skateparku. Następnie wszyscy zmierzą się w biciu rekordu Polski w skoku wzwyż, gdzie rekord Polski wynosi 117,5cm.

plakat_monocykle_finish

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.