Najstarsza lublinianka otrzymała medal z okazji 700-lecia miasta

Krzysztof Żuk z okazji Dnia Kobiet odwiedził Dom Pomocy Społecznej w Lublinie, w którym od ponad miesiąca mieszka pani Jadwiga Szubartowicz. Wręczył jej medal z okazji 700-lecia miasta.

 

Z okazji Dnia Kobiet prezydent Lublina odwiedził Jadwigę Szubartowicz w Domu Pomocy Społecznej im. Św. Jana Pawła. Pani Jadwiga jest nie tylko najstarszą lublinianką, ale także najstarszą żyjącą Polką. Urodziła się 16 października 1905 r. i ma obecnie 111 lat cztery miesiące i 29 dni.

 

Do niedawna pani Jadwiga mieszkała sama w swoim mieszkaniu w centrum Lublina. Od połowy stycznia jest mieszkanką Domu Pomocy Społecznej im. św. Jana Pawła przy ul. Ametystowej w Lublinie.

 

Najstarsza mieszkanka Lublina i zarazem Polski otrzymała we wtorek pierwszy medal wybity z okazji tegorocznego jubileuszu 700-lecia Lublina.

 

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.