Najlepsi pływacy powalczą w Lublinie o udział w igrzyskach olimpijskich

konferencja, ludzie
fot. Elbrus Studio

Niespełna miesiąc pozostał do rozpoczęcia najważniejszej pływackiej imprezy w naszym kraju. Aqua Lublin w dniach 25-28 kwietnia będzie gospodarzem Mistrzostw Polski w Pływaniu w kat. Open i Młodzieżowców (19-23 lat).

Polski Związek Pływacki znów zaufał naszemu miastu

To już czwarty raz, gdy impreza tej rangi zawita do Lublina. Jest to owoc świetnej współpracy pomiędzy Polskim Związkiem Pływackim a Miastem Lublin. Przy organizacji każdej poprzedniej edycji AZS UMCS Lublin zawsze stawał na wysokości zadania. Zegar ruszył i oficjalnie rozpoczęliśmy odliczanie do nadchodzących mistrzostw kraju.

W czwartkowe przedpołudnie na pływalni Aqua Lublina odbyła się specjalna konferencja zapowiadająca nadchodzącą imprezę. Udział w niej wzięli Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Zbigniew Wojciechowski, Prezes Polskiego Związku Pływackiego Otylia Jędrzejczak, Członek Zarządu Polskiego Związku Pływackiego Mariusz Siembida, Prezes Zarządu AZS UMCS Lublin Rafał Walczyk oraz uczestniczka programu Mistrzyń Junior, a zarazem pływaczka AZS-u UMCS Lublin Klara Kowalska.

Cieszę się, że Lublin jest po raz kolejny gospodarzem tej imprezy. To jest ostatnia szansa na uzyskanie kwalifikacji przez zawodników do igrzysk olimpijskich. Mam nadzieję, że tak jak zawsze Lublin był szybki dla naszych zawodników, tak tutaj pływalnia okaże się niesamowicie szybka i dostępna. Mam nadzieję też, że kibice będą obecni na trybunach, bo wsparcie jest zawsze niezwykle istotne, a obiekt w Lublinie jest pojemny, więc może jak najbardziej liczyć na to. Cieszę się bardzo, że Miasto Lublin jak zawsze z nami współpracuje i otwarcie nas przyjmuje do tego, żebyśmy mogli najważniejsze imprezy realizować – tymi słowami otworzyła konferencję Otylia Jędrzejczak, Prezes Polskiego Związku Pływackiego.

kobiety, Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Otylia Jędrzejczak
fot. Elbrus Studio

W Lublinie ochoczo stawiają na sport

Przed organizatorami nie lada wyzwanie, szczególnie jak ogromna jest ranga tegorocznej edycji. Odbędzie się ona tuż przed najważniejszą sportową imprezą, jaką są igrzyska olimpijskie.

Szanowni Państwo, myślę, że skład osobowy na dzisiejszej konferencji w pełni oddaje to, jak budujemy pozycję Miasta Lublin i Województwa Lubelskiego jako bardzo silnego ośrodka sportowego […]. Jesteśmy na obiekcie, który rzeczywiście wielu zawodnikom po prostu sprzyja. Tworzymy jako Miasto Lublin świetny klimat w świetle tego, że za chwilę impreza, na której będzie można uzyskać także kwalifikacje olimpijskie. Trzymamy kciuki, żeby jak największa grupa młodych sportowców takie wyniki osiągnęła – mówiła Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

kobieta, Beata Stepaniuk-Kuśmierzak
fot. Elbrus Studio

Za tę wzorową współpracę pomiędzy Miastem Lublin a Polskim Związkiem Pływackim prezes Otylia Jędrzejczak w imieniu zarządu PZP przekazała odznakę ,,Aktywny Samorządowiec” dla Prezydenta Miasta Lublin Krzysztofa Żuka oraz Zastępcy Prezydenta ds. Kultury, Sportu i Partycypacji Beaty Stepaniuk-Kuśmierzak.

Z dumą wspieramy sport, takie jest nasze motto. Nigdy w historii województwa lubelskiego nie było tak duże wsparcia dla sportu, jak właśnie w tej kadencji, w tym roku. Tutaj również wsparliśmy tę ważną imprezę. Wierzę, że przyniesie dobre rezultaty i będą kolejne kwalifikacje do igrzysk olimpijskich – dodaje Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Zbigniew Wojciechowski.

Otylia Jędrzejczak, Zbigniew Wojciechowski
fot. Elbrus Studio

Ogromne ambicje AZS UMCS Lublin

Szykuje się zacięta rywalizacja o medale, ale również walka o życiówki i minima na imprezy międzynarodowe. Mimo młodego wieku sukcesy w kategorii seniorów święciła już pływaczka AZS-u UMCS Lublin Klara Kowalska, która w imieniu wszystkich pływaków zaprosiła kibiców do kibicowania – Bardzo się cieszę, że po raz kolejny Lublin jest gospodarzem tak ważnych zawodów dla pływaków. Lublin jest bardzo szybkim basenem dla wielu z nas i mam nadzieję, że każdy z nas osiągnie swoje cele. Zapraszam bardzo do kibicowania i oglądania w telewizji.

Jesteśmy gotowi do tej imprezy w 100%. Na pewno różne mogą być sytuacje, które są nie do przewidzenia, ale ze swojej strony oraz zarząd spółki miejskiej MOSiR będziemy chcieli pokazać, że nadal funkcjonujemy, jesteśmy najlepszym ośrodkiem pływackim i mamy najlepszą bazę pływacką w Polsce – zapewnia Mariusz Siembida, Członek Zarządu Polskiego Związku Pływackiego.

Sekcja pływania jest chlubą AZS-u UMCS Lublin, który będzie gospodarzem mistrzostw. W swoich szeregach posiada wielu utalentowanych pływaków, jak choćby grzbiecistki Adelę Piskorską i Laurę Bernat, które już zapewniły sobie start na igrzyskach w Paryżu. Lubelscy pływacy co roku są w gronie faworytów do triumfu w klasyfikacji drużynowej.

W imieniu Klubu Uczelnianego AZS UMCS Lublin bardzo dziękuję za zaufanie zarówno ze strony Polskiego Związku Pływackiego, jak i Miasta Lublin. Mamy możliwość po raz kolejny być organizatorem tak dużej imprezy. Dziękuję również Województwu Lubelskiemu za wsparcie, które stale do nas płynie. Tutaj również w ramach tych zawodów możemy wspólnie organizować kolejną wielką imprezę. [..]. Cieszę się, że jako organizacja możemy się stale rozwijać i takie duże imprezy dają moim ludziom, jak i całemu zespołowi AZS UMCS możliwość do zdobywania kolejnych doświadczeń – wyjaśnił Rafał Walczyk, Prezes Zarządu AZS UMCS Lublin.

Do rozpoczęcia Mistrzostw Polski w Pływaniu w kat. Open i Młodzieżowców (19-23 lat) pozostało już niewiele czasu. Liczymy na ogromne emocje i jak najwięcej kwalifikacji na igrzyska olimpijskie.

Będziesz śledził mistrzostwa?
Daj znać w komentarzu

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.