Najlepsi fizjoterapeuci z całego kraju na konferencji naukowej w Lublinie!

Konferencja Ośrodka Neurorehabilitacji
Najlepsi fizjoterapeuci w jednym miejscu. Konferencja Ośrodka Neurorehabilitacji

Już 27 stycznia do Lublina zjadą najlepsi fizjoterapeuci z kraju i z zagranicy. Wszystko za sprawą drugiej edycji konferencji „Fizjoterapia pacjenta neurologicznego w XXI wieku”. Wydarzenie to jest organizowane przez Ośrodek Neurorehabilitacji w Turce, Fundację Wstawaj Alicja, Stowarzyszenie Fizjoterapia Polska, Akademię Wychowania Fizycznego w Warszawie oraz Akademię Nauk Stosowanych Wincentego Pola w Lublinie.

Aktualne trendy fizjoterapeutyczne w jednym miejscu

Jak zapewniają organizatorzy, oprócz bogatego panelu teoretycznego, uczestnicy konferencji będą mogli wziąć udział w warsztatach z prelegentami. Terapia pacjenta neurologicznego to szereg działań specjalistów różnych dziedzin, co uwidacznia bogata tematyka spotkania. Terapia widzenia w pracy z pacjentem z zaburzeniami neurologicznymi, struktura, funkcja czy metoda – co jest najważniejsze w terapii pacjenta neurologicznego, wczesna interwencja fizjoterapeutyczna w pediatrii, rola logopedy w terapii dzieci i dorosłych z problemami neurologicznymi, od bezwładu do małego niedowładu – jak skutecznie stymulować funkcje kończyny górnej po uszkodzeniu mózgu, czy rola neuropsychologa w procesie rehabilitacji pacjentów z uszkodzeniami, to tylko niektóre z tematów tegorocznego spotkania.

Plakat konferencji neurorehabilitacji
Ośrodek Neurorehabilitacji | plakat wydarzenia

Konferencja dla osób zajmujących się fizjoterapią na co dzień

Tematem wydarzenia będzie kompleksowa opieka nad pacjentem neurologicznym zgodnie z najnowszymi światowymi wytycznymi. W trakcie konferencji poruszone zostaną zagadnienia dotyczące m.in. najnowocześniejszego podejścia do usprawniania kończyny górnej po udarze mózgu, wykorzystania analizy chodu w programowaniu rehabilitacji dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym, leczenia spastyczności czy terapii pacjenta w śpiączce.

Słuchacze dowiedzą się również jak pracować z dziećmi, u których doszło do uszkodzenia rdzenia kręgowego oraz jaką rolę pełni terapeuta wzroku, neuropsycholog czy logopeda w terapii pacjenta ze schorzeniami neurologicznymi. Zaproszeni goście to wybitni specjaliści zarówno z Polski jak i z zagranicy, którzy wyznaczają trendy opieki medycznej na całym świecie. W trakcie wydarzenia będzie również możliwość przetestowania najnowocześniejszego sprzętu rehabilitacyjnego.

Zapisy na wydarzenie prowadzone są przez stronę: konferencja.osrodekneurorehabilitacji.pl

Fizjoterapia jutra — odpowiedzią na dzisiejsze problemy

Przed fizjoterapeutami pojawiają się wciąż nowe wyzwania. Niestety w dzisiejszych czasach, kiedy znaczną większość czasu spędzamy w pozycji siedzącej, mało się ruszamy, nieprawidłowo odżywiamy, nasz organizm się buntuje. Z tego względu coraz więcej młodych ludzi doświadcza chorób, które kiedyś były przypisywane jedynie ludziom w wieku starczym, na przykład zwyrodnienia.

tabletki odchudzające
tabletki

Tak nie rób — leki, tylko wytłumią narastający problem

Bardzo często bagatelizujemy problemy, a ból zabijamy środkami przeciwbólowymi.  Niektóre aspekty, zwłaszcza wizualne są dla nas bardzo istotne i dbamy o nie wyjątkowo. Wszyscy chcemy żyć jak najdłużej, mieć mnóstwo energii i opóźnić proces starzenia. Jednak czy pamiętamy, aby dbać także o zdrowie naszego układu ruchu? O tych ważnych aspektach powiedzą prelegenci konferencji „Fizjoterapia pacjenta neurologicznego w XXI wieku”.

Portal Spotted Lublin.pl jest oficjalnym Patronem medialnym wydarzenia.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.