Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (Dz. U. z 2021, poz. 1275), istnieje możliwość nabycia Twojego lasu lub terenu przeznaczonego do zalesienia po otrzymaniu pisemnej zgody Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych. Warunek ten jest spełniany po przedstawieniu wniosku przez Nadleśniczego Nadleśnictwa Lubartów.
Nadleśnictwa szukają działek w regionie
Z myślą o rozwijaniu bogatych w zasoby naturalne obszarów leśnych, nadleśnictwa poszukują atrakcyjnych terenów pod przyszłe zalesienia. Jeśli jesteś właścicielem ziemi, która spełnia określone kryteria, nadleśnictwo ma dla Ciebie atrakcyjną ofertę.
Gmina Lubartów szuka terenów leśnych tutaj:
- Abramów;
- Firlej,
- Kamionka,
- Lubartów,
- Michów,
- Niedźwiada,
- Ostrów Lubelski,
- Ostrówek,
- Serniki,
- Czemierniki,
- Spiczyn,
- Niemce (północna część gminy).

Wymagania do gruntu, na którym powstanie przyszły las
Nieruchomość oferowana leśnikom musi mieć uregulowany stan prawny (założona księga wieczysta). Oferent musi być ujawniony w księdze jako właściciel. Jeżeli jest kilku współwłaścicieli to wszyscy muszą złożyć ofertę zbycia nieruchomości. Oferowana nieruchomość (działka ewidencyjna) musi znajdować się w księdze oraz mieć opis zgodny z ewidencją gruntów (powierzchnia, rodzaj użytkowania). Nieruchomość nie może być obciążona hipoteką, roszczeniami oraz ograniczeniami w użytkowaniu (np. służebność).
Jakie grunty kwalifikują się na przyszły las
Jeśli masz ziemię, która spełnia określone wymagania, skontaktuj się z nadleśnictwem. Chodzi przede wszystkim o grunty oznaczone ewidencją „LS” lub inne grunty, które w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego danej gminy lub wydanych warunkach zabudowy są przewidziane do zalesienia.
W razie pytań można kontaktować się ze starszym specjalistą SL ds. stanu posiadania – Łukasz Dul tel.:(81) 854-41-01; email: [email protected].
Najnowsze posty
Dodaj opinię