Nad region nadciąga wichura. Prędkość wiatru sięgnie 80 km/h. Alerty IMGW dla całego województwa

Ostrzeżenia IMGW przed silnym wiatrem w środę, 3 kwietnia
Ostrzeżenia IMGW przed silnym wiatrem w środę, 3 kwietnia | fot. IMGW

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem. Wichura miejscami może spowodować przerwy w dostawie prądu. Alerty obowiązują na terenie całego województwa lubelskiego.

IMGW ostrzega przed wichurą

Według najświeższych prognoz, w godzinach 05:30-18:30 prędkość w porywach może osiągać 80 km/h. Są to już niebezpieczne porywy, mogące powodować szkody oraz zagrożenie. Warto zaznaczyć, że wiatr przekraczający 60 km/h może łatwo łamać osłabione gałęzie lub, w skrajnym przypadku, nawet konary drzew. Następnie mogą one spaść na samochód, drogę czy linie energetyczne, co zwiększa ryzyko uszkodzeń i niebezpieczeństwa.

Apelujemy o nieparkowanie aut pod drzewami, schowanie lekkich przedmiotów z balkonów oraz o unikanie spacerów w parkach i terenach zalesionych. Nie można również wykluczyć przerw w dostawie energii elektrycznej.

Prognoza pogody dla województwa lubelskiego – 3 kwietnia

W dzień (03.04) zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 10°C do 13°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 80 km/h, zachodni oraz północno-zachodni.

W nocy (3/4.04) zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Początkowo lokalnie przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 0°C na północy do 4°C na krańcach południowych. Wiatr słaby i umiarkowany, początkowo porywisty, północno-zachodni, nad ranem zmienny.

Źródło: Paweł Reducha, meteolu.pl / IMGW

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.