Nad Lublin nadciągają intensywne opady śniegu. Lepiej uważać, bo będzie ślisko na drogach i chodnikach

Intensywne opady śniegu w Lublinie
Intensywne opady śniegu w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Meteorolodzy ostrzegają przed opadami śniegu, które zmierzają nad województwo lubelskie. Opady dotrą do Lublina w piątek około godz. 16. Padać ma praktycznie do sobotniego poranka. Może spaść nawet 10 centymetrów śniegu, a nawierzchnie będą mokre i śliskie.

Od zachodu nad Polskę nasunęła się zatoka niżowa z ciepłym frontem atmosferycznym. Polska znalazła się w zasięgu niżu, który wraz z układem frontów atmosferycznych przemieszcza się znad Bałtyku na południowy wschód, w głąb kraju. Z zachodu i północnego zachodu napływa wilgotne i coraz chłodniejsze powietrze polarne morskie. Wystąpią wahania ciśnienia.

Dzisiaj i jutro spadnie śnieg

W piątek od rana zachmurzenie umiarkowane, stopniowo wzrastające do dużego aż do wystąpienia opadów śniegu, które mogą ograniczać widzialność do około 500 m. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o około 10 cm. Temperatura w Lublinie spadnie do -1 st. C. Na drogach i chodnikach może być ślisko.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla Lublina przed oblodzeniem. Ostrzeżenie jest ważne od godziny 00:00 dnia 4 lutego do godziny 07:00 tego samego dnia.

„Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu, powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna około -3°C, temperatura minimalna przy gruncie około -5°C. W ciągu dnia utrzyma się temperatura ujemna” – czytamy w komunikacie IMGW.

Wystąpienie opadów śniegu jest prognozowane do sobotniego poranka. Prognozy wskazują również, że drobnego śniegu należy spodziewać się również w ciągu dnia. Warstwa śniegu utrzyma się przez najbliższe dni, ponieważ temperatura będzie utrzymywać się kilka kresek poniżej zera.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.