Nad Lublin nadciągają burze z gradem. Gdzie jest burza? Sprawdź radar burz online na żywo

burza chmury pogoda
Chmury burzowe | fot. Dominik Wąsik

Nad województwem lubelskim pojawiły się komórki burzowe. W niektórych miejscach mogą wystąpić burze z gradem, a nawet pojawić się trąby powietrzne.

Na terenie województwa lubelskiego doszło do rozwoju rozproszonych, słabych komórek konwekcyjnych dających przelotne, lecz dość silne opady deszczu, a gdzieniegdzie burze. Silniejsze komórki, oprócz wyładowań atmosferycznych, mogą produkować obfite opady drobnego gradu oraz wiatr w porywach do ok. 60-70 km/h.

„Z powodu znacznej energii CAPE w dolnych 3 km troposfery nie wyklucza się kilku przypadków lejków kondensacyjnych, a nawet w pełni rozwiniętej słabej trąby lądowej. Wieczorem i w pierwszej części nocy burze powinny zaniknąć” – ostrzegają w komunikacie Polscy Łowcy Burz.

GDZIE JEST BURZA? Gdzie grzmi i pada? Sprawdź mapę burzową online na żywo

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.