Na wschodzie i zachodzie Lublina powstaną nowe ulice

Układanie nowego asfaltu na drodze
Świeżo ułożony czarny asfalt bitumiczny | fot. shutterstock

W przyszłym roku w dzielnicach Szerokie i Hajdów-Zadębie powstaną nowe drogi. Miasto podpisało umowę na budowę ul. Siewierzan oraz ogłosiło postępowanie na budowę dróg w rejonie ul. Hajdowskiej i Turystycznej.

Nowe ulice w Lublinie

Ogłoszone postępowanie dotyczy dwóch dróg gminnych (022D i 023D) w rejonie ul. Hajdowskiej i Turystycznej. Łączna ich długość wyniesie około 620 m, a jedna z dróg (023D) zostanie zakończona placem nawrotowym. Drogi będą posiadały nawierzchnię bitumiczną.

Poza jezdnią i chodnikami, prace przewidują również budowę zjazdów oraz oświetlenia i kanalizacji deszczowej, a także usunięcie kolizji elektrycznych. Obie nowe drogi będą miały bezpośrednie włączenie w ulicę Hajdowską. Nowe drogi mają być gotowe w drugim kwartale 2023r.

Plan orientacyjny dzielnicy Hajdów-Zadębie
Plan orientacyjny dzielnicy Hajdów-Zadębie

W ubiegłym tygodniu, miasto podpisało również umowę na budowę ul. Siewierzan. Nowo wybudowana ulica będzie miała około 400 m długości i 5 m szerokości. Dodatkowo, po obu jej stronach powstaną chodniki o szerokości 2 m. Na końcu jezdni o nawierzchni bitumicznej powstanie plac nawrotowy.

Ogłoszone postępowanie przewiduje także budowę ciągu pieszego w kierunku ul. Wołynian o szerokości 3 m i długości około 70 m, jak również budowę ciągu pieszo-jezdnego o szerokości 5 m i długości ponad 60 m, wykonanego z kostki brukowej.

Wraz z nową drogą zostanie wybudowana niezbędna infrastruktura, czyli odwodnienie, oświetlenie, kanalizacja sanitarna oraz wodociąg. Wykonawca usunie także kolizję z gazociągiem. W ramach zadania wykona też oznakowanie poziome i pionowe. Zakończenie inwestycji wyznaczono na 23 lutego 2023 r.

Plan orientacyjny dzielnicy Szerokie
Plan orientacyjny dzielnicy Szerokie

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.