Na Wrotkowie powstaje przedszkole i szkoła podstawowa na 275 dzieci. Za inwestycję odpowiada fundacja

Przedszkole Projekt Galileo przy ul. Diamentowej w Lublinie
Przedszkole Projekt Galileo przy ul. Diamentowej w Lublinie | fot. Ogólnopolski Operator Oświaty

We wrześniu przy ulicy Diamentowej w Lublinie zostaną otwarte – przedszkole i szkoła podstawowa Galileo. Łącznie 275 nowych miejsc będzie dostępnych dla dzieci na takich samych warunkach jak miejskie przedszkola i szkoły.

Projekt Galileo. Nowe przedszkole i szkoła na Wrotkowie

Dziesięć oddziałów przedszkolnych i pierwsza klasa szkoły podstawowej. Łącznie 275 nowych, bardzo potrzebnych miejsc dla uczniów i przedszkolaków w szybko rozwijającej się dzielnicy Lublina. Do tego pełnowymiarowa sala gimnastyczna – tak już wkrótce wyglądać będzie szkoła podstawowa i przedszkole Galileo.

Nowe przedszkole i oddział pierwszej klasy otworzy na Wrotkowie, przy ulicy Diamentowej 2, fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty. Na 2200 metrach kwadratowych budynku dzierżawionego przez fundację od dewelopera Lalak Development ruszyły właśnie prace.

Przeprowadziliśmy analizę rynku, na tej podstawie zaproponowaliśmy lokalizację, ustaliliśmy warunki i rozwialiśmy wątpliwości. W nowym roku szkolnym mieszkańcy Lublina będą mieli do dyspozycji nowe, publiczne placówki – mówi Mateusz Krajewski, prezes fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty.

Fundacja poprowadzi publiczną placówkę, która będzie dostępna dla dzieci na takich samych warunkach jak miejskie przedszkola i szkoły. Ten model współpracy z prywatnymi operatorami polega na tym, miasto utrzymuje placówkę, płacąc dotację na każde dziecko – w 2023 r. jest to 1 046,05 zł miesięcznie na dziecko.

Prowadzimy w całej Polsce już 63 publiczne szkoły i przedszkola, spięte w efektywny system administracyjny, zarządzania dokumentami i organizacji pracy, co pozwala nam optymalnie wydawać każdą powierzoną złotówkę – tłumaczy Mateusz Krajewski. – Potrafimy też skutecznie pozyskiwać środki zewnętrzne i granty, dzięki czemu nasza oferta jest atrakcyjna, a jednocześnie tańsza.

Na uruchomienie przedszkola i szkoły przy ul. Diamentowej 2 miasto Lublin nie wyda ani złotówki.

To nasza inwestycja, pokrywana ze środków fundacji. Kwota na tym etapie jeszcze mocno szacunkowa. Przy standardach naszych placówek szacujemy ją na około pół miliona złotych – mówi Bartłomiej Dwornik z fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty.

Rodzice mogą zobaczyć, jak wygląda

Rodzice jeszcze w marcu będą mogli zobaczyć gotową pokazową, w pełni wyposażoną salę przedszkolną i szkolną klasę. Również w marcu gotowy będzie sekretariat i ruszy rekrutacja dzieci do szkoły i przedszkola.

Chcemy, żeby rodzice mogli przyjść i zobaczyć warunki, w jakich będą się uczyć ich dzieci – tłumaczy Monika Kremser, prezes spółki Edu-Expert, która realizuje inwestycje Ogólnopolskiego Operatora Oświaty.

Nowa placówka działająca w systemie publicznej oświaty ruszy we wrześniu.

Standard wyposażenia placówek fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty
Standard wyposażenia placówek fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty | fot. Ogólnopolski Operator Oświaty

Jedna z największych fundacji oświatowych w Polsce

Ogólnopolski Operator Oświaty jest jedną z największych fundacji oświatowych w Polsce. Zatrudnia około tysiąca pracowników, którzy w 63 placówkach w kraju zapewniają opiekę i edukację ponad 7,6 tys. dzieci.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Super, na Wrotkowie brakuje szkoły konkurencyjnej dla SP30. Szkoła ma monopol i jest osiedlowym molochem, co tu dużo pisać. Miała powstać nowa szkoła, ale 2 kościół na osiedlu był ważniejszy…