Na wiosnę w Lublinie zakwitnie 14,5 tysiąca bratków. Będzie żółto i fioletowo

Bratki na Placu Łokietka
Bratki na Placu Łokietka | fot. Miasto Lublin

Bratki wiosną ozdobią centrum Lublina. Razem zostanie zasadzonych 14,5 tys. bratków, przeważnie w kolorach żółtym i fioletowym. Kolejne rośliny ozdobne pojawią się latem i jesienią.

Lublin przybiera wiosenne barwy

Sadzenie bratków rozpoczęło się dzisiaj (26 marca) i potrwa przyszły tydzień. Bratki trafiły już do wieżowych konstrukcji kwietnikowych na placu Łokietka, a w kolejnych dniach będą sadzone na rabatach w Ogrodzie Saskim, Placu Litewskim, na skwerach przy ul. Betonowej oraz skwerze im. kard. Wyszyńskiego (wzdłuż Drogi Męczenników Majdanka).

Po 15 maja bratki zostaną zastąpione nasadzeniami roślin jednorocznych jak petunie i wilce, z dodatkiem paciorecznika i trzcinnikiem, a jesienią wrzosami, chryzantemami i kapustami ozdobnymi.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.