Na Węglinie powstanie park handlowy i restauracja z grillem amerykańskim

Działka na której powstanie park handlowy Węglin Park | Mapy Google

Urzędnicy wydali decyzję środowiskową dla budowy parku handlowego „Węglin Park” wraz z restauracją przy ul. Jana Pawła II w Lublinie. Z czego będzie się składać nowy obiekt handlowy?

Park handlowy Węglin Park

Z dokumentu możemy dowiedzieć się, że obiekt handlowy „Węglin Park” będzie składać się z dwóch budynków. Pierwszy o powierzchni ok. 8,5 tys. mkw. będzie składał się z 8 lokali handlowych, w tym jeden pod sklep spożywczy. Już wiadomo, że pierwszym najemcą będzie sieć Aldi [Aldi wchodzi do Lublina. W planach trzy sklepy. Poznaliśmy ich lokalizacje].

Drugi budynek o powierzchni ok. 460 mkw. będzie lokalem gastronomicznym typu fast-food. „W restauracji będzie funkcjonował grill amerykański, gdzie będzie grillowane mięso. Praca odbywać się będzie w systemie trzyzmianowym: dwie zmiany dzienne, jedna zmiana nocna przeznaczona na sprzątanie całej restauracji. Planowane zatrudnienie: 8 osób” – czytamy w decyzji.

Przed parkiem handlowym i restauracją będzie parking o powierzchni blisko 2,5 tys. mkw. Planowana jest także instalacja 743 sztuk paneli fotowoltaicznych na dachu parku handlowego. Inwestorem „Węglin Parku” jest spółka Węglin Retail Park, której udziałowcami są Interbud-Lublin S.A (20 proc. udziałów) i spółka Interbud – Apartments (80 proc. udziałów).

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.