Na Węglinie powstanie galeria handlowa? Interbud sprzedaje nieruchomości

galeria handlowa centrum handlowe zakupy
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Lubelska spółka Interbud-Lublin sprzedaje trzy nieruchomości na terenie parku handlowego na Węglinie, o łącznej powierzchni ok. 6,28 ha. Ma tam powstać obiekt handlowy.

 

W dniu wczorajszym spółka Interbud-Lublin poinformowała o zawarciu przedwstępnej umowy sprzedaży trzech nieruchomości gruntowych zlokalizowanych przy ul. Jana Pawła II oraz Al. Kraśnickiej w Lublinie (teren parku handlowego na Węglinie).

 

Umowa przedwstępna została podpisana w dniu 11 października 2017 roku. Przedmiotem umowy są nieruchomości gruntowe oznaczonych jako nieruchomość A1 o powierzchni 2,78 ha, nieruchomość B1 o powierzchni ok. 2,32 ha, nieruchomość C1 o powierzchni ok. 1,18 ha., o łącznej powierzchni ok. 6,28 ha. Wartość umowy wynosi ok. 29 mln zł.

 

Z komunikatu wynika, że kupującym jest „krajowy podmiot prowadzący działalność w branży budowlanej”. Spółka na tą chwilę nie chce ujawnić kto stoi po drugiej stronie.

 

Park handlowy Węglin

Na działce zlokalizowanej między Jana Pawła II i al. Kraśnicką znajdziemy takie obiekty handlowe jak m.in. Selgros, Agata Meble, Bricoman, restaurację McDonald’s czy powstający drugi sklep sieci Decathlon. Znajdziemy tu także biurowiec G5.

 

Czytaj także: Na Węglinie powstanie park handlowy

 

Przypomnijmy, że spółka Interbud-Lublin planowała kiedyś budowę centrum handlowego Ilumina Park na tej działce (ok. 15 ha). Ostatecznie, zdecydowano się na postawienie kilku mniejszych obiektów.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.