Na ulice Lublina wyjedzie 15 nowych Solarisów

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Zarząd Transportu Miejskiego podpisał kolejne dwie umowy dotyczące przetargów na zakup taboru komunikacji miejskiej. Mowa tu o 15 autobusach przegubowych wyprodukowanych przez firmę Solaris.

Solaris Bus & Coach S.A. wygrał dwa przetargi na dostarczenie łącznie 15 fabrycznie nowych autobusów przegubowych dla Lublina. Kwota dwóch umów opiewa na blisko 27 mln zł.

Wszystkie pojazdy będą miały silnik spełniający wymagania normy emisji zanieczyszczeń Euro VI. Będą to pojazdy przegubowe, niskopodłogowe, monitorowane, klimatyzowane, przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, wyposażone w biletomaty z możliwością płatności kartą, bramki liczenia pasażerów oraz cztery podwójne porty USB do ładowania urządzeń mobilnych.

Termin dostawy autobusów jest jednakowy w obydwu umowach: do końca marca przyszłego roku. Zamówione pojazdy trafią m.in. do obsługi linii 17 i 55.

Przypomnijmy, że wczoraj doszło również do podpisania umowy z konsorcjum Ursus Bus. ZTM w Lublinie za kwotę blisko 9,5 mln zł kupił osiem autobusów klasy maxi. Więcej tutaj -> https://spottedlublin.pl/lublin-ursus-dostarczy-nowe-autobusy-miejskieWASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.