Na ulice Lublina wyjechały nowe trolejbusy

Do Lublina dotarła pierwsza dostawa trolejbusów marki Solaris Trollino 18M | Miasto Lublin
Do Lublina dotarła pierwsza dostawa trolejbusów marki Solaris Trollino 18M | Miasto Lublin

Dzisiaj rano na ulice Lublina wyjechały nowe trolejbusy przegubowe marki Solaris Trollino 18M. Zostały skierowane do obsługi linii nr 158 i 160.

Nowe trolejbusy w Lublinie

Dostarczone w grudniu 2020 r. trolejbusy to fabrycznie nowe, 18-metrowe,niskopodłogowe i klimatyzowane pojazdy. Są to pierwsze w Polsce przegubowe trolejbusy Solaris z nadwoziem IV generacji po modyfikacji designu. Trolejbusy są wyposażone w baterie trakcyjne, które pozwolą im pokonywać odcinki tras niewyposażone w trakcję trolejbusową.

Ponadto pojazdy posiadają monitoring oraz automaty do sprzedaży biletów, akceptujące wyłącznie płatności zbliżeniowe kartami i telefonami komórkowymi. Przystosowane są także do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Pojazdy posiadają również system do zliczania pasażerów.

Docelowo nowe przegubowce (5 sztuk już dostarczonych oraz 10 sztuk,
które zostaną dostarczone w kwietniu) zostaną skierowane do obsługi
linii nr: 156, 158 i 160.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.