Na trzech liniach zrobi się luźniej. Za miesiąc na ulice wyjedzie 10 dodatkowych autobusów przegubowych

IREX będzie woził mieszkańców Lublina
IREX będzie woził mieszkańców Lublina | fot. Dominik Wąsik

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie rozstrzygnął wart ponad 26 mln złotych przetarg na usługę świadczenia usług przewozu osób w ramach publicznego transportu zbiorowego. To IREX będzie woził przez najbliższe 4 lata mieszkańców Lublina.

Więcej autobusów przegubowych

W ogłoszonym przez Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie przetargu wpłynęły dwie oferty. ZTM średnią stawkę za jeden tzw. wozokilometr wyliczył na 12,70 zł. Konsorcjum firm Irex-8 z Lublina i Irex-3 ze Świętochłowic zaproponowało 12,69 zł. Z kolei konsorcjum APGG z Lublina swoje usługi wyceniło na 13,84 zł.

W środę (2.03) ZTM ogłosił, że to oferta IREX-u została wybrana jako ta najkorzystniejsza. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi przewozu regularnego osób w ramach publicznego transportu zbiorowego na liniach nr 20, 31 i 39. Ilość wozokilometrów na czas obowiązywania umowy (4 lata) została wyliczona na 2,1 mln wzkm.

Usługi stanowiące przedmiot zamówienia wykonawca zobowiązany będzie świadczyć 10 autobusami miejskimi klasy mega (przegubowe). ZTM wymagał, by wszystkie pojazdy spełniały co najmniej normę emisji spalin EUROV i były wyprodukowane nie wcześniej niż w 2013 r. Kolejnym z warunków była klimatyzacja, monitoring i biletomaty.

IREX zobowiązany jest realizować przedmiot zamówienia przez okres 4 lat od daty rozpoczęcia świadczenia usługi. Rozpoczęcie świadczenia usługi przewozu regularnego osób zgodnie z ustaleniami stron nastąpi w terminie do 1 miesiąca od daty zawarcia umowy.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.