Na terenie szkoły znaleziono niewybuch. Dzieci zostały ewakuowane

IMG 20160927 123056 e1474978825215
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Z powodu niewybuchu znalezionego na terenie Społecznej Szkoły Podstawowej im. Sebastiana Klonowica przy al. Warszawskiej w Lublinie placówka została ewakuowana.

Do zdarzenia doszło w piątek około godziny 15. Policjanci otrzymali zgłoszenie o znalezionym przedmiocie na terenie Społecznej Szkoły Podstawowej im. Sebastiana Klonowica przy al. Warszawskiej w Lublinie. Był to prawdopodobnie niewybuch pochodzący z czasów II Wojny Światowej. Na to znalezisko trafili uczniowie.

Ze względów bezpieczeństwa podjęto decyzję o przeprowadzeniu ewakuacji uczniów. Teren placówki został zabezpieczony przez funkcjonariuszy, którzy oczekiwali na przyjazd Patrolu Saperskiego z Dęblina. Po dotarciu saperów okazało się, że był to przedwojenny granat. Niewybuch został zabezpieczony i wywieziony na poligon, gdzie został zneutralizowany.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.